Elementor Pro - en to nl translation catalogue (2423 entries)

en: "All" Filter
nl: "Alle" filter

en: "All" Filter Label
nl: "Alle" filterlabel

en: %1$s %2$ssays:%3$s
nl: %1$s %2$szegt:%3$s

en: %1$s at %2$s
nl: %1$s om %2$s

en: %1$s mentioned you on %2$s at %3$s
nl: %1$s heeft je genoemd op %2$s bij %3$s

en: %1$s of %2$s
nl: %1$s van %2$s

en: %1$s replied to a note on %2$s at %3$s
nl: %1$s antwoordde op een notitie op %2$s bij %3$s

en: %1$s resolved a note on %2$s at %3$s
nl: %1$s heeft een notitie opgelost op %2$s bij %3$s

en: %1$sError:%2$s The nonce security check didn’t pass. Please reload the page and try again. You may want to try clearing your browser cache as a last attempt.
nl: %1$sFout:%2$s de nonce beveiligingscontrole is niet geslaagd. Herlaad de pagina en probeer het opnieuw. Je kan proberen je browsercache te legen als laatste poging.

en: %1$sYou have no more activations left.%2$s %3$sPlease upgrade to a more advanced license%4$s (you'll only need to cover the difference).
nl: %1$sJe hebt geen activeringen meer over.%2$s %3$sJe kan upgraden naar een meer geavanceerde licentie%4$s (je hoeft alleen het verschil te betalen).

en: %1$sYour Elementor Pro license has expired.%2$s Want to keep creating secure and high-performing websites? Renew your subscription to regain access to all of the Elementor Pro widgets, templates, updates & more. %3$sRenew now%4$s
nl: %1$sJe Elementor Pro licentie is verlopen.%2$s Wil je veilige en goed presterende sites blijven maken? Verleng je abonnement om opnieuw toegang te krijgen tot alle widgets, templates, updates en meer van Elementor Pro. %3$sVerleng nu%4$s

en: %1$sYour license key doesn't match your current domain%2$s. This is most likely due to a change in the domain URL of your site (including HTTPS/SSL migration). Please deactivate the license and then reactivate it again.
nl: %1$sJe licentiesleutel komt niet overeen met je huidige domein%2$s. Dit komt waarschijnlijk door een verandering in de domein-URL van je site (inclusief HTTPS/SSL-migratie). Deactiveer de licentie en activeer deze opnieuw.

en: %1$sYour license key doesn't match your current domain%2$s. This is most likely due to a change in the domain URL. Please deactivate the license and then reactivate it again.
nl: %1$sJe licentiesleutel komt niet overeen met je huidige domein%2$s. Dit komt waarschijnlijk door een verandering in de domein-URL. Deactiveer de licentie en activeer deze opnieuw.

en: %1$sYour license key has been cancelled%2$s (most likely due to a refund request). Please consider acquiring a new license.
nl: %1$sJe licentiesleutel is geannuleerd%2$s (waarschijnlijk als gevolg van een restitutieverzoek). Overweeg een nieuwe licentie aan te schaffen.

en: %1$sreCAPTCHA V3%2$s is a free service by Google that protects your website from spam and abuse. It does this while letting your valid users pass through with ease.
nl: %1$sreCAPTCHA V3%2$s is een gratis dienst van Google die je site beschermt tegen spam en misbruik. Het doet dit terwijl het jouw geldige gebruikers probleemloos doorlaat.

en: %1$sreCAPTCHA%2$s is a free service by Google that protects your website from spam and abuse. It does this while letting your valid users pass through with ease.
nl: %1$sreCAPTCHA%2$s is een gratis dienst van Google die je site beschermt tegen spam en misbruik. Het doet dit terwijl het jouw geldige gebruikers probleemloos doorlaat.

en: %d submission moved to Trash. | %d submissions moved to Trash.
nl[0]: %d inzending verplaatst naar prullenbak.
nl[1]: %d inzendingen verplaatst naar prullenbak.

en: %d submission permanently deleted. | %d submissions permanently deleted.
nl[0]: %d inzending permanent verwijderd.
nl[1]: %d inzendingen permanent verwijderd.

en: %d submission restored from Trash. | %d submissions restored from Trash.
nl[0]: %d inzending hersteld uit prullenbak.
nl[1]: %d inzendingen hersteld uit prullenbak.

en: %s - End
nl: %s - Einde

en: %s - Start
nl: %s - Begin

en: %s Comments
nl: %s reacties

en: %s Field
nl: %s Veld

en: %s File
nl: %s bestand

en: %s Not Connected
nl: %s niet verbonden

en: %s Not Connected Color
nl: %s niet verbonden-kleur

en: %s Widget
nl: %s widget

en: %s ago
nl: %s geleden

en: %s archive
nl: %s archief

en: %s by author
nl: %s door auteur

en: %s custom code cannot be not updated, someone else is editing it. | %s custom codes cannot be not updated, someone else is editing them.
nl[0]: %s aangepaste code kan niet worden bijgewerkt, iemand anders bewerkt het al.
nl[1]: %s aangepaste codes kunnen niet worden bijgewerkt, iemand anders bewerkt ze al.

en: %s custom code moved to trash. | %s custom codes moved to trash.
nl[0]: %s aangepaste code verplaatst naar prullenbak.
nl[1]: %s aangepaste codes verplaatst naar prullenbak.

en: %s custom code permanently deleted. | %s custom codes permanently deleted.
nl[0]: %s aangepaste code permanent verwijderd.
nl[1]: %s aangepaste codes permanent verwijderd.

en: %s custom code restored. | %s custom code restored.
nl[0]: %s aangepaste code hersteld.
nl[1]: %s aangepaste codes hersteld.

en: %s custom code updated. | %s custom codes updated.
nl[0]: %s aangepaste code bijgewerkt.
nl[1]: %s aangepaste codes bijgewerkt.

en: %s is currently editing this template, please try again later
nl: %s bewerkt momenteel deze template, probeer het later nog eens

en: %s replies
nl: %s antwoorden

en: &laquo; Previous
nl: &laquo; Vorige

en: &nbsp;&ndash; Page %s
nl: &nbsp;&ndash; Pagina %s

en: (deleted user)
nl: (verwijderde gebruiker)

en: (unavailable)
nl: (niet beschikbaar)

en: * Please note that this user will be able to see the list of all site users as part of the tagging ability in Notes.
nl: * Houd er rekening mee dat deze gebruiker de lijst van alle sitegebruikers kan zien als onderdeel van de tagging mogelijkheid in Notities.

en: * Requires an Advanced subscription or higher
nl: * Vereist een Advanced abonnement of hoger

en: +1.212.555.7979
nl: +31612345678

en: 10% off on your first order!
nl: 10% korting op je eerste bestelling!

en: 3D Depth
nl: 3D diepte

en: 3D Tilt
nl: 3D kantelen

en: 404 Page
nl: 404-pagina

en: <h3>Set up a My Account page</h3><br>Without it, customers can't update their billing details, review past orders, etc. To set up My Account, go to Site Settings.
nl: <h3>Stel een mijn accountpagina in</h3><br>Zonder deze pagina kunnen klanten hun factureringsgegevens niet bijwerken, eerdere bestellingen niet bekijken, etc. Ga naar Site-instellingen om Mijn account in te stellen.

en: <h3>Set up a cart page</h3><br>The cart page shows an order summary. To set one up, go to Site Settings.
nl: <h3>Stel een mijn winkelwagenpagina in</h3><br>De winkelwagenpagina toont een besteloverzicht. Ga naar Site-instellingen om er een in te stellen.

en: <h3>Set up a checkout page</h3><br>Without a checkout page, visitors can't complete transactions on your site. To set one up, go to Site Settings.
nl: <h3>Stel een mijn afrekenpagina in</h3><br>Zonder afrekenpagina kunnen bezoekers geen transacties voltooien op je site. Ga naar Site-instellingen om er een in te stellen.

en: <h3>Set up a purchase summary page</h3><br>This page shows payment and order details. To set one up, go to Site Settings.
nl: <h3>Een aankoopoverzicht pagina instellen</h3><br>Deze pagina geeft betalings- en bestelgegevens weer. Ga naar Site-instellingen om er een in te stellen.

en: <h3>Sorry, something went wrong.</h3><br>To define a cart page for your site, head over to Site Settings.
nl: <h3>Sorry, er ging iets mis.</h3><br>Ga naar Site-instellingen om een winkelwagenpagina voor je site in te stellen.

en: <h3>Sorry, something went wrong.</h3><br>To define a checkout page for your site, head over to Site Settings.
nl: <h3>Sorry, er ging iets mis.</h3><br>Ga naar Site-instellingen om een afrekenpagina voor je site in te stellen.

en: <h3>Sorry, something went wrong.</h3><br>To define a my account page for your site, head over to Site Settings.
nl: <h3>Sorry, er ging iets mis.</h3><br>Ga naar Site-instellingen om een mijn accountpagina voor je site in te stellen.

en: <h3>Sorry, something went wrong.</h3><br>To define a purchase summary page for your site, head over to Site Settings.
nl: <h3>Sorry, er is iets misgegaan.</h3><br>Om een aankoopoverzicht pagina voor je site in te stellen, ga je naar Site-instellingen.

en: <strong>Turn popup clicks into sales with Send.</strong> Trigger automated emails the moment visitors engage.
nl: <strong>Zet pop-up kliks om in verkopen met Send.</strong> Activeer geautomatiseerde e-mails zodra bezoekers interactie hebben.

en: A 404 page template allows you to easily design the layout and style of the page that is displayed when a visitor arrives at a page that does not exist.
nl: Met een 404-pagina template kun je eenvoudig de lay-out en stijl ontwerpen van de pagina die wordt weergegeven wanneer een bezoeker op een pagina terechtkomt die niet bestaat.

en: A Loop is a layout you can customize to display recurring dynamic content - like listings, posts, portfolios, products, , etc.
nl: Een loop is een lay-out die je kunt aanpassen om terugkerende dynamische inhoud weer te geven, zoals lijsten, berichten, portfolio's, producten, enz.

en: A PHP extension stopped the file upload. PHP does not provide a way to ascertain which extension caused the file upload to stop; examining the list of loaded extensions with %s may help.
nl: Een PHP-extensie heeft het uploaden van het bestand gestopt. PHP biedt geen manier om vast te stellen welke extensie de upload van het bestand heeft gestopt; de lijst met geladen extensies met %s kan helpen.

en: A new Form Submission has been received
nl: Een nieuwe formulierinzending is ontvangen

en: A new Submission
nl: Een nieuwe inzending

en: A products archive template allows you to easily design the layout and style of your WooCommerce shop page or other product archive pages - those pages that show a list of products, which may be filtered by terms such as categories, tags, etc.
nl: Met een productarchief template kun je eenvoudig de lay-out en stijl van je WooCommerce winkelpagina of andere productarchief pagina's ontwerpen - pagina's die een lijst met producten tonen, die kunnen worden gefilterd op termen zoals categorieën, tags, enz.

en: A single page template allows you to easily create the layout and style of pages, ensuring design consistency across all the pages of your site.
nl: Met een enkelvoudige pagina template kun je eenvoudig de lay-out en stijl van pagina's maken, zodat het ontwerp op alle pagina's van je site consistent is.

en: A single post template allows you to easily design the layout and style of posts, ensuring a design consistency throughout all your blog posts, for example.
nl: Met een enkelvoudig bericht template kun je eenvoudig de lay-out en stijl van berichten ontwerpen, zodat je bijvoorbeeld een consistent ontwerp hebt voor al je blogberichten.

en: A single product template allows you to easily design the layout and style of WooCommerce single product pages, and apply that template to various conditions that you assign.
nl: Met een enkelvoudig product template kun je eenvoudig de lay-out en stijl van WooCommerce enkelvoudige productpagina's ontwerpen en dat template toepassen op verschillende voorwaarden die je toewijst.

en: AND
nl: EN

en: API Key
nl: API-sleutel

en: About Heading
nl: Over koptekst

en: Above
nl: Boven

en: Acceptance
nl: Goedkeuring

en: Acceptance Text
nl: Goedkeuring tekst

en: Access %1$s %2$s
nl: Ga naar %1$s %2$s

en: Access to edit content only
nl: Alleen toegang om inhoud te bewerken

en: Accessible Name
nl: Toegankelijke naam

en: Accessible navigation
nl: Toegankelijke navigatie

en: Account Details
nl: Accountgegevens

en: Account Title
nl: Account titel

en: Action
nl: Actie

en: Action completed successfully.
nl: Actie succesvol afgerond.

en: Action failed to run, please check your integration.
nl: Actie uitvoeren mislukt, controleer je integratie.

en: Actions
nl: Acties

en: Actions After Expire
nl: Acties na verlopen

en: Actions After Submit
nl: Acties na indienen

en: Actions Log
nl: Acties log

en: Actions Status
nl: Acties status

en: Activate
nl: Activeer

en: Activate License
nl: Licentie activeren

en: Activate Manually
nl: Handmatig activeren

en: Activate Now
nl: Nu activeren

en: Activate Plugin
nl: Plugin activeren

en: Activate Send Now
nl: Send nu activeren

en: Activate Your License and Get Access to Premium Elementor Templates, Support & Plugin Updates.
nl: Activeer je licentie en krijg toegang tot premium Elementor templates, ondersteuning en updates voor de plugin.

en: Activate the Elementor plugin to start using all of Elementor Pro plugin’s features.
nl: Activeer de Elementor plugin om alle functies van de Elementor Pro plugin te kunnen gebruiken.

en: Active
nl: Actief

en: Active Color
nl: Actieve kleur

en: Active Icon
nl: Actief icoon

en: AdBlock Detection
nl: AdBlock detectie

en: Add
nl: Toevoegen

en: Add Action
nl: Actie toevoegen

en: Add Condition
nl: Voorwaarde toevoegen

en: Add Custom Code snippets anywhere on your website, including the header or footer to measure your page’s performance*
nl: Voeg aangepaste code snippets overal op je site toe, inclusief de header of footer, om de prestaties van je pagina te meten*

en: Add Custom Code snippets to your website.
nl: Voeg aangepaste code snippets toe aan je site.

en: Add New
nl: Nieuwe toevoegen

en: Add New Font
nl: Nieuw lettertype toevoegen

en: Add New Font Type
nl: Nieuw lettertypesoort toevoegen

en: Add New Icon Set
nl: Nieuwe iconenset toevoegen

en: Add New Loop Template
nl: Nieuwe loop template toevoegen

en: Add New Theme Template
nl: Nieuw thema template toevoegen

en: Add Static Font
nl: Statisch lettertype toevoegen

en: Add To Cart
nl: Toevoegen aan winkelwagen

en: Add Variable Font
nl: Variabel lettertype toevoegen

en: Add Your Custom Fonts
nl: Voeg je aangepaste lettertypes toe

en: Add Your Custom Icons
nl: Voeg je aangepaste iconen toe

en: Add Your Text Here
nl: Voeg hier je tekst toe

en: Add Your Tooltip Text Here
nl: Voeg hier je tooltip-tekst toe

en: Add actions that will be performed after a visitor submits the form (e.g. send an email notification). Choosing an action will add its setting below.
nl: Voeg acties toe die worden uitgevoerd nadat een bezoeker het formulier verzend (bijv. een e-mailmelding sturen). Als je een actie kiest, wordt de bijbehorende instelling hieronder toegevoegd.

en: Add as many tags as you want, comma separated.
nl: Voeg zoveel tags toe als je wilt, gescheiden door komma's.

en: Add comma separated tags
nl: Voeg komma gescheiden tags toe

en: Add condition
nl: Voorwaarde toevoegen

en: Add condition group
nl: Conditiegroep toevoegen

en: Add custom HTML attributes to any element.
nl: Voeg aangepaste HTML-attributen toe aan elk element.

en: Add item
nl: Item toevoegen

en: Add new
nl: Nieuwe toevoegen

en: Add new theme template
nl: Nieuw thema template toevoegen

en: Add nofollow
nl: Toevoegen nofollow

en: Add or remove Font Types
nl: Lettertypesoorten toevoegen of verwijderen

en: Add pixels, meta tags and any other scripts to your site.
nl: Voeg pixels, metatags en andere scripts toe aan je site.

en: Add some content for each one of your videos, like a description, transcript or external links.To add, remove or edit tab names, go to Tabs.
nl: Voeg inhoud toe voor elk van je video's, zoals een beschrijving, transcript of externe links. Om tabbladnamen toe te voegen, te verwijderen of te bewerken, ga je naar Tabs.

en: Add the CSS ID or Class of a specific element on this page to track its progress separately
nl: Voeg de CSS ID of class van een specifiek element op deze pagina toe om de voortgang ervan afzonderlijk bij te houden

en: Add them from the
nl: Voeg ze toe vanuit de

en: Add to Cart
nl: Toevoegen aan winkelwagen

en: Add to Contacts
nl: Toevoegen aan contacten

en: Add your custom class WITHOUT the dot. e.g: my-class
nl: Voeg je aangepaste class toe ZONDER de punt. bijv.: mijn-class

en: Add your custom id WITHOUT the Pound key. e.g: my-id
nl: Voeg je aangepaste ID toe ZONDER het hekje. bijv.: mijn-id

en: Add your own custom CSS
nl: Voeg je eigen aangepaste CSS toe

en: Additional Info
nl: Extra informatie

en: Additional Information
nl: Extra informatie

en: Additional Information Tab
nl: Extra informatie-tab

en: Additional Options
nl: Aanvullende opties

en: Additional Settings
nl: Extra instellingen

en: Additional settings are available in the Yoast SEO %1$sBreadcrumbs Panel%2$s
nl: Aanvullende instellingen zijn beschikbaar in het Yoast SEO %1$sBroodkruimels paneel%2$s

en: Addresses
nl: Adressen

en: Admin Notice:
nl: Beheermelding:

en: Advanced
nl: Geavanceerd

en: Advanced Data
nl: Geavanceerde gegevens

en: Advanced Rules
nl: Geavanceerde regels

en: After
nl: Ná

en: After Inactivity
nl: Na inactiviteit

en: After Text
nl: Ná tekst

en: After publishing this widget, you will be able to set it as visible on the entire site in the Admin Table.
nl: Nadat je deze widget hebt gepubliceerd, kun je deze zichtbaar maken op de gehele site in de beheertabel.

en: Akismet Spam Protection
nl: Akismet spam bescherming

en: Alignment
nl: Uitlijning

en: All
nl: Alle

en: All Browsers
nl: Alle browsers

en: All Font Types
nl: Alle lettertypesoorten

en: All Fonts
nl: Alle lettertypes

en: All Forms
nl: Alle formulieren

en: All Icons
nl: Alle iconen

en: All Pages
nl: Alle Pagina's

en: All Posts
nl: Alle berichten

en: All Product Archives
nl: Alle productarchieven

en: All Time
nl: Tot nu toe

en: All Users
nl: Alle gebruikers

en: All archives
nl: Alle archieven

en: All notes
nl: Alle notities

en: All singular
nl: Alle enkelvoudige

en: All site
nl: Alle site

en: Allow Full Screen
nl: Volledig scherm toestaan

en: Allow Order
nl: Sorteren toestaan

en: Allow Resubscribe
nl: Opnieuw abonneren toestaan

en: Allow keyboard tab navigation for accessibility
nl: Sta toetsenbord tab-navigatie toe voor toegankelijkheid

en: Allow user to access the Notes feature.
nl: Gebruiker toegang geven tot de Notities functie.

en: Allowed File Types
nl: Toegestane bestandstypes

en: Already renewed?
nl: Al verlengd?

en: Always
nl: Altijd

en: Always load jQuery
nl: Altijd jQuery laden

en: Amazing
nl: Geweldig

en: Amount
nl: Bedrag

en: An archive template allows you to easily design the layout and style of archive pages - those pages that show a list of posts (e.g. a blog’s list of recent posts), which may be filtered by terms such as authors, categories, tags, search results, etc.
nl: Met een archief template kun je eenvoudig de lay-out en stijl van archiefpagina's ontwerpen - pagina's die een lijst met berichten tonen (bijvoorbeeld de lijst met recente berichten van een blog), die kunnen worden gefilterd op termen zoals auteurs, categorieën, tags, zoekresultaten, enz.

en: An error occurred, please try again
nl: Er is een fout opgetreden, probeer het opnieuw

en: An error occurred.
nl: Er heeft zich een fout voorgedaan.

en: An error occurred. Please check your internet connection and try again. If the problem persists, contact our support.
nl: Er is een fout opgetreden. Controleer je internetverbinding en probeer het opnieuw. Neem contact op met onze ondersteuning als het probleem zich blijft voordoen.

en: Anchor Offset
nl: Anker offset

en: Anchors By Selector
nl: Ankers op selector

en: Anchors By Tags
nl: Ankers op tags

en: Animated Classic
nl: Geanimeerd klassiek

en: Animated Headline
nl: Geanimeerde koptekst

en: Animated Text
nl: Geanimeerde tekst

en: Animation
nl: Animatie

en: Animation Delay
nl: Animatie vertraging

en: Animation Duration
nl: Animatie duur

en: Animation Shape
nl: Animatie vorm

en: Animation Style
nl: Animatie stijl

en: Animation Type
nl: Animatie type

en: Another check is in progress.
nl: Er wordt nog een controle uitgevoerd.

en: Any Amount
nl: Elk bedrag

en: Any child %s of
nl: Elk subitem %s van

en: Any child of
nl: Elk subitem van

en: Apply
nl: Toepassen

en: Apply & Preview
nl: Toepassen & bekijken

en: Apply Button
nl: Toepassen knop

en: Apply CSS globally across your site to elevate your designs.
nl: Pas CSS globaal toe op je gehele site om je ontwerpen te verbeteren.

en: Apply CSS to any widget and elevate any element with Custom CSS.
nl: Pas CSS toe op elke widget en verbeter elk element met aangepaste CSS.

en: Apply Coupon Button
nl: Waardebon toepassen-knop

en: Apply Effects On
nl: Effecten toepassen op

en: Apply Link On
nl: Link toepassen op

en: Apply Once
nl: Eenmaal toepassen

en: Apply an alternate template
nl: Alternatieve template toepassen

en: Apply coupon
nl: Waardebon toepassen

en: Apply current template to these pages.
nl: Huidige template toepassen op deze pagina's.

en: Apply to custom Excerpt
nl: Toepassen op aangepaste samenvatting

en: Apply to post content
nl: Toepassen op berichtinhoud

en: Archive
nl: Archief

en: Archive Button
nl: Archief knop

en: Archive Description
nl: Archief beschrijving

en: Archive Meta
nl: Archief meta

en: Archive Posts
nl: Archief berichten

en: Archive Products
nl: Archief producten

en: Archive Products (deprecated)
nl: Productenarchief (verouderd)

en: Archive Text
nl: Archief tekst

en: Archive Title
nl: Archief titel

en: Archive URL
nl: Archief URL

en: Archives
nl: Archieven

en: Archives: %s
nl: Archieven: %s

en: Are you sure you want to move this item to trash:
nl: Weet je zeker dat je dit item naar de prullenbak wilt verplaatsen:

en: Are you sure?
nl: Weet je het zeker?

en: Arrow
nl: Pijl

en: Arrows
nl: Pijlen

en: Arrows and Dots
nl: Pijlen en stippen

en: Aside
nl: Zijkant

en: Ask the site admin to add them
nl: Vraag de sitebeheerder om ze toe te voegen

en: Aspect Ratio
nl: Beeldverhouding

en: Assign shortcodes to the fields below to enable spam protection on your form. %1$sShow me how%2$s
nl: Wijs shortcodes toe aan de onderstaande velden om spambeveiliging in te schakelen op je formulier. %1$sLaat me zien hoe%2$s

en: Attachment Caption
nl: Bijlage bijschrift

en: Attachment URL
nl: Bijlage URL

en: Attachment to email won't be saved.
nl: Bijlage bij e-mail wordt niet opgeslagen.

en: Attachments to email won't be saved.
nl: Bijlagen bij e-mails worden niet opgeslagen.

en: Attributes
nl: Attributen

en: Audience
nl: Publiek

en: Author
nl: Auteur

en: Author Archive
nl: Auteur archief

en: Author Bio
nl: Auteur bio

en: Author Box
nl: Auteur vak

en: Author Email
nl: Auteur e-mail

en: Author Info
nl: Auteur info

en: Author Meta
nl: Auteur meta

en: Author Name
nl: Auteur naam

en: Author Profile Picture
nl: Auteur profielfoto

en: Author URL
nl: Auteur URL

en: Author Website
nl: Auteur site

en: Author archive
nl: Auteur archief

en: Author picture
nl: Auteur foto

en: Author: %s
nl: Auteur: %s

en: Auto Renewal
nl: Automatisch vernieuwen

en: Autocomplete
nl: Automatische aanvullen

en: Automatically Close After
nl: Automatisch sluiten na

en: Automatically Open Cart
nl: Automatisch winkelwagen openen

en: Automatically Update Cart
nl: Automatisch winkelwagen bijwerken

en: Automatically align buttons
nl: Knoppen automatisch uitlijnen

en: Autoplay Speed
nl: Autoplay snelheid

en: Average Rating
nl: Gemiddelde beoordeling

en: Avoid Duplicates
nl: Dubbele vermijden

en: Avoid Multiple Popups
nl: Voorkom meerdere pop-ups

en: Back
nl: Achterkant

en: Background
nl: Achtergrond

en: Background Color
nl: Achtergrond kleur

en: Background Overlay
nl: Achtergrond overlay

en: Badge Taxonomy
nl: Badge taxonomie

en: Bag
nl: Tas

en: Bank Details
nl: Bankgegevens

en: Basket
nl: Mandje

en: Bcc
nl: BCC

en: Before
nl: Vóór

en: Before Text
nl: Vóór tekst

en: Below
nl: Onder

en: Beside
nl: Naast

en: Billing Cycle
nl: Factureringscyclus

en: Billing Details
nl: Factureringsgegevens

en: Billing and Shipping Details
nl: Facturerings- en verzendgegevens

en: Biography
nl: Biografie

en: Blend Mode
nl: Overvloeimodus

en: Block
nl: Blok

en: Blockquote
nl: Blokquote

en: Blur
nl: Vervagen

en: Body End
nl: Body einde

en: Body Start
nl: Body begin

en: Border
nl: Rand

en: Border Color
nl: Rand kleur

en: Border Radius
nl: Rand radius

en: Border Type
nl: Rand type

en: Border Width
nl: Rand breedte

en: Borders
nl: Randen

en: Both
nl: Beide

en: Bottom
nl: Onder

en: Bottom Left
nl: Linksonder

en: Bottom Right
nl: Rechtsonder

en: Bottom Spacing
nl: Afstand onder

en: Bounce
nl: Stuiteren

en: Bouncing Dots
nl: Stuiterende stippen

en: Box
nl: Vak

en: Box Color
nl: Vak kleur

en: Box Count
nl: Vak aantal

en: Box Shadow
nl: Vak schaduw

en: Boxed Icon
nl: Boxed icoon

en: Boxes
nl: Vakken

en: Breadcrumbs
nl: Broodkruimels

en: Bring to Front
nl: Naar voren brengen

en: Browser Default
nl: Browser standaard

en: Bubble
nl: Bubbel

en: Built your store? Now make it grow. Start with Send today.
nl: Je winkel gebouwd? Laat hem nu groeien. Begin vandaag nog met Send.

en: Bulk actions
nl: Acties

en: Bullet
nl: Punt

en: Bullets
nl: Punten

en: Business Card
nl: Visitekaartje

en: Button
nl: Knop

en: Button Color
nl: Knop kleur

en: Button Count
nl: Knop aantal

en: Button Height
nl: Knop hoogte

en: Button ID
nl: Knop ID

en: Button Only
nl: Alleen knop

en: Button Size
nl: Knop grootte

en: Button Text
nl: Knop tekst

en: Buttons
nl: Knoppen

en: By Parent
nl: Door hoofd

en: By author
nl: Door auteur

en: By default, all form fields are sent via %s shortcode. To customize sent fields, copy the shortcode that appears inside each field and paste it above.
nl: Standaard worden alle formuliervelden verzonden via %s shortcode. Om verzonden velden aan te passen, kopiëer je de shortcode die in elk veld verschijnt en plak je deze hierboven.

[ctx: CPT Menu Name]
en: Custom Fonts
nl: Aangepaste lettertypes

[ctx: CPT Menu Name]
en: Custom Icons
nl: Aangepaste iconen

[ctx: CPT Name]
en: Custom Fonts
nl: Aangepaste lettertypes

[ctx: CPT Name]
en: Custom Icons
nl: Aangepaste iconen

[ctx: CPT Singular Name]
en: Font
nl: Lettertype

[ctx: CPT Singular Name]
en: Icon Set
nl: Iconenset

en: CSS Classes
nl: CSS-classes

en: CSS Prefix
nl: CSS-voorvoegsel

en: CSS selectors, in a comma-separated list
nl: CSS-selectors, in een door komma's gescheiden lijst

en: CTA Button
nl: CTA-knop

en: Call
nl: Bellen

en: Can not connect to the reCAPTCHA server (%d).
nl: Kan geen verbinding maken met de reCAPTCHA-server (%d).

en: Can't find someone?
nl: Kun je niemand vinden?

en: Can't mention them
nl: Kan ze niet vermelden

en: Cancel
nl: Annuleer

en: Cancelled
nl: Geannuleerd

en: Cannot save those conditions.
nl: Kan deze voorwaarden niet opslaan.

en: Caption
nl: Bijschrift

en: Captions
nl: Bijschriften

en: Card
nl: Kaart

en: Cards
nl: Kaarten

en: Carousel
nl: Carrousel

en: Carousel Items
nl: Carrousel items

en: Carousel Name
nl: Carousel naam

en: Cart
nl: Winkelwagen

en: Cart Dividers
nl: Winkelwagen scheidingen

en: Cart Page
nl: Winkelwagenpagina

en: Cart Position
nl: Positie winkelwagen

en: Cart Totals
nl: Totalen winkelwagen

en: Cart Type
nl: Winkelwagen type

en: Categories
nl: Categorieën

en: Categories Count
nl: Categorieën aantal

en: Category
nl: Categorie

en: Category Image
nl: Categorieafbeelding

en: Category: %s
nl: Categorie: %s

en: Cc
nl: CC

en: Center
nl: Midden

en: Centered Slides
nl: Gecentreerde slides

en: Change
nl: Wijzigen

en: Change Site Logo
nl: Verander site-logo

en: Changelog
nl: Wijzigingenlog

en: Changes to the cart will update automatically.
nl: Wijzigingen in de winkelwagen worden automatisch bijgewerkt.

en: Changes you make here will override your WooCommerce default purchase summary page.
nl: Wijzigingen die je hier aanbrengt, overschrijft jouw standaard WooCommerce aankoopoverzicht pagina.

en: Changes you make here will override your existing WooCommerce settings.
nl: Wijzigingen die je hier aanbrengt zullen je bestaande WooCommerce instellingen overschrijven.

en: Channel
nl: Kanaal

en: Check license status
nl: Licentiestatus controleren

en: Check the boxes to enable Width and Weight, then define the minimum and maximum values for each.
nl: Vink de vakjes aan om breedte en gewicht in te schakelen en definieer vervolgens voor elke de minimum- en maximumwaarden.

en: Checkbox
nl: Selectievakje

en: Checkboxes
nl: Selectievakjes

en: Checked by Default
nl: Standaard geselecteerd

en: Checkout
nl: Bestellen

en: Checkout Button
nl: Afrekenen knop

en: Checkout Page
nl: Afrekenpagina

en: Choose
nl: Kies

en: Choose File
nl: Kies bestand

en: Choose Icon
nl: Kies icoon

en: Choose Image
nl: Kies afbeelding

en: Choose Off-Canvas widget
nl: Off-canvas widget kiezen

en: Choose Template
nl: Kies template

en: Choose a Loop Grid to view the Taxonomy Filter.
nl: Kies een loop raster om het taxonomie filter te bekijken.

en: Choose a font to publish.
nl: Kies een lettertype om te publiceren.

en: Choose a page or add a URL
nl: Kies een pagina of voeg een URL toe

en: Choose a template
nl: Kies een template

en: Choose from the most used Font Types
nl: Kies uit de meest gebruikte lettertypesoorten

en: Choose source type
nl: Kies brontype

en: Choose template
nl: Kies template

en: Choose template type
nl: Kies templatetype

en: Choose your plan
nl: Kies je plan

en: Circle
nl: Cirkel

en: Circle Dashed
nl: Cirkel gestreept

en: Circular
nl: Rond

en: City
nl: Stad

en: Classic
nl: Klassiek

en: Clean
nl: Netjes

en: Clear
nl: Leegmaken

en: Clear display conditions
nl: Weergave voorwaarden leegmaken

en: Click
nl: Klikken

en: Click Here
nl: Klik hier

en: Click here
nl: Klik hier

en: Click here for Instructions
nl: Klik hier voor instructies

en: Click here to browse
nl: Klik hier om te bladeren

en: Click here to enter your coupon code
nl: Klik hier om je waardeboncode in te voeren

en: Click here to login
nl: Klik hier om in te loggen

en: Click on the menu item to edit its dropdown content.
nl: Klik op het menu-item om de inhoud ervan te bewerken.

en: Click to Cancel
nl: Klik om te annuleren

en: Close
nl: Sluiten

en: Close %1$s
nl: %1$s sluiten

en: Close %s
nl: Sluit %s

en: Close Button
nl: Sluit knop

en: Close Cart
nl: Sluit winkelwagen

en: Close Icon
nl: Sluit-icoon

en: Close Off-Canvas
nl: Off-canvas sluiten

en: Close Popup
nl: Sluit pop-up

en: Close notes mode
nl: Sluit notitiemodus

en: Close table of contents
nl: Sluit inhoudsopgave

en: Close this search box.
nl: Sluit dit zoekvak.

en: Code Highlight
nl: Code markering

en: Code with AI
nl: Code met AI

en: Collapse Icon
nl: Samenvouwen icoon

en: Collapse Subitems
nl: Subitems samenvouwen

en: Collapsible
nl: Opvouwbaar

en: Collect Submissions
nl: Inzendingen verzamelen

en: Collect lead submissions directly within your WordPress Admin to manage, analyze and perform bulk actions on the submitted lead
nl: Verzamel lead-inzendingen rechtstreeks in je WordPress beheer om de ingediende lead te beheren, analyseren en bulkacties uit te voeren

en: Collected Submissions will be saved to Elementor > %1$s Submissions %2$s
nl: Verzamelde inzendingen worden opgeslagen in Elementor > %1$s Inzendingen %2$s

en: Color
nl: Kleur

en: Color Picker Field
nl: Kleurkiezer veld

en: Color Scheme
nl: Kleurschema

en: Colors
nl: Kleuren

en: Column
nl: Kolom

en: Column Span
nl: Kolom spanwijdte

en: Column Width
nl: Kolom breedte

en: Columns
nl: Kolommen

en: Columns Gap
nl: Kolommen ruimte

en: Comment
nl: Reactie

en: Comment Count
nl: Reactie aantal

en: Comments
nl: Reacties

en: Comments Box
nl: Reacties vak

en: Comments Link
nl: Reacties link

en: Comments Number
nl: Reacties nummer

en: Comments URL
nl: Reacties URL

en: Comments are closed.
nl: Reacties zijn gesloten.

en: Company
nl: Bedrijf

en: Company Name
nl: Bedrijfsnaam

en: Complete the entire checkout experience on your site with a mock payment method, using the Stripe Test key in the %1$sIntegrations Settings%2$s.
nl: Voltooi de volledige afrekenervaring op je site met een namaakbetaalmethode met behulp van de Stripe testsleutel in de %1$sIntegratie instellingen%2$s.

en: Completed
nl: Voltooid

en: Conditions
nl: Voorwaarden

en: Conditions:
nl: Voorwaarden:

en: Confirmation Message
nl: Bevestigingsbericht

en: Congrats! Your site part is live
nl: Gefeliciteerd! Je sitegedeelte is live

en: Connect & Activate
nl: Verbind & activeer

en: Connect to your Elementor account
nl: Maak verbinding met je Elementor account

en: Connected Successfully
nl: Succesvol verbonden

en: Contact Buttons
nl: Contact knoppen

en: Contact the site admin or turn off notifications for Notes in your %1$suser profile%2$s.
nl: Neem contact op met de sitebeheerder of schakel meldingen voor Notities uit in je %1$sgebruikersprofiel%2$s.

en: Contact the site admin to give this person the right permissions.
nl: Neem contact op met de sitebeheerder om deze persoon de juiste rechten te geven.

en: Contain
nl: Passend

en: Container Width
nl: Container breedte

en: Contains
nl: Bevat

en: Content
nl: Inhoud

en: Content Animation
nl: Inhoud animatie

en: Content Color
nl: Inhoud kleur

en: Content Horizontal Position
nl: Inhoud horizontale positie

en: Content Padding
nl: Inhoud padding

en: Content Position
nl: Inhoud positie

en: Content Spacing
nl: Inhoud afstand

en: Content Width
nl: Inhoud breedte

en: Content area
nl: Inhoud gebied

en: Contents Tabs
nl: Inhoud tabs

en: Continue
nl: Ga verder

en: Controls Horizontal position
nl: Besturingen horizontale positie

en: Controls Size
nl: Besturingen grootte

en: Copied
nl: Gekopieerd

en: Copy %1$s coupon code
nl: %1$s waardeboncode kopiëren

en: Copy Icon
nl: Kopieer icoon

en: Copy Link
nl: Link kopiëren

en: Copy the license key from your account and paste it below.
nl: Kopiëer de licentiesleutel van je account en plak deze hieronder.

en: Copy to Clipboard
nl: Kopiëer naar klembord

en: Could not load the panel.
nl: Kan het paneel niet laden.

en: Could not retrieve query data.
nl: Kon geen query-gegevens ophalen.

en: Could not unzip or empty archive.
nl: Kan archief niet uitpakken of leegmaken.

en: Count
nl: Aantal

en: Countdown
nl: Aftellen

en: Country
nl: Land

en: Country / Region
nl: Land / regio

en: Coupon
nl: Waardebon

en: Coupon Banner
nl: Waardebon banner

en: Coupon code
nl: Waardeboncode

en: Cover
nl: Bedekken

en: Cover Photo
nl: Omslagafbeelding

en: Create Date:
nl: Datum aangemaakt:

en: Create Global Widgets. Modify the content, style and setting of any widget and reuse it across your website to accelerate your workflow and stay consistent.
nl: Globale widgets maken. Wijzig de inhoud, stijl en instelling van een willekeurige widget en hergebruik deze op je hele site om je workflow te versnellen en consistent te blijven.

en: Create a template
nl: Maak een template

en: Create an Account
nl: Maak een account aan

en: Create an account?
nl: Account aanmaken?

en: Create beautiful menus and mega menus with new nested capabilities. Mega menus are ideal for websites with complex navigation structures and unique designs. %1$sLearn More%2$s
nl: Maak prachtige menu's en mega menu's met nieuwe geneste mogelijkheden. Mega menu's zijn ideaal voor sites met complexe navigatiestructuren en unieke ontwerpen. %1$sLeer meer%2$s

en: Create custom designed Popups using all of Elementor's widgets. Use advanced display conditions and triggers to display the right popup, to the right visitor, at the right time and maximize conversions.
nl: Maak zelf ontworpen pop-ups met alle widgets van Elementor. Gebruik geavanceerde weergave voorwaarden en triggers om de juiste pop-up op het juiste moment aan de juiste bezoeker te tonen en conversies te maximaliseren.

en: Create template
nl: Maak template

en: Created At
nl: Gemaakt op

en: Created At GMT
nl: Gemaakt op GMT

en: Created on
nl: Gemaakt op

en: Cross-Sells
nl: Cross-sells

en: Cube
nl: Kubus

en: Currency
nl: Valuta

[ctx: Currency]
en: Franc
nl: Frank

[ctx: Currency]
en: Guilder
nl: Gulden

[ctx: Currency]
en: Krona
nl: Kroon

[ctx: Currency]
en: Ruble
nl: Roebel

[ctx: Currency]
en: Rupee
nl: Roepie

[ctx: Currency]
en: Rupee (Indian)
nl: Roepie (Indiaas)

[ctx: Currency]
en: Shekel
nl: Sjekel

en: Currency Format
nl: Valuta format

en: Currency Symbol
nl: Valutateken

en: Current Author
nl: Huidige auteur

en: Current Date
nl: Huidige datum

en: Current Date Time
nl: Huidige datum tijd

en: Current Page
nl: Huidige pagina

en: Current Post
nl: Huidig bericht

en: Current Query
nl: Huidige query

en: Current Subcategories
nl: Huidige subcategorieën

en: Current page
nl: Huidige pagina

en: Custom
nl: Aangepast

en: Custom (Advanced)
nl: Aangepast (geavanceerd)

en: Custom API Key
nl: Aangepaste API-sleutel

en: Custom Add To Cart
nl: Aangepaste Toevoegen aan winkelwagen

en: Custom Attributes
nl: Aangepaste attributen

en: Custom CSS
nl: Aangepaste CSS

en: Custom CTA Button
nl: Aangepaste CTA-knop

en: Custom Caption
nl: Aangepast bijschrift

en: Custom Code
nl: Aangepaste code

en: Custom Date Format
nl: Aangepast datumformaat

en: Custom Field
nl: Aangepast veld

en: Custom Fonts
nl: Aangepaste lettertypes

en: Custom Fonts allows you to add your self-hosted fonts and use them on your Elementor projects to create a unique brand language.
nl: Met aangepaste lettertypes kan je jouw zelf gehoste lettertypes toevoegen en deze gebruiken in je Elementor projecten om een unieke merktaal te creëren.

en: Custom Format
nl: Aangepast formaat

en: Custom Height
nl: Aangepaste hoogte

en: Custom Hotspot Size
nl: Aangepaste hotspot-grootte

en: Custom Icon
nl: Aangepast icoon

en: Custom Icons
nl: Aangepaste iconen

en: Custom Key
nl: Aangepaste sleutel

en: Custom Label
nl: Aangepaste label

en: Custom Messages
nl: Aangepaste berichten

en: Custom Position
nl: Aangepaste positie

en: Custom Symbol
nl: Aangepast symbool

en: Custom Time Format
nl: Aangepast tijdformaat

en: Custom Tooltip Properties
nl: Aangepaste tooltip eigenschappen

en: Custom URL
nl: Aangepaste URL

en: Custom Width
nl: Aangepaste breedte

en: Custom code
nl: Aangepaste code

en: Custom code draft updated.
nl: Aangepaste code concept geüpdatet.

en: Custom code published.
nl: Aangepaste code gepubliceerd.

en: Custom code saved.
nl: Aangepaste code opgeslagen.

en: Custom code scheduled for %s.
nl: Aangepaste code gepland voor %s.

en: Custom code submitted.
nl: Aangepaste code ingediend.

en: Custom code updated.
nl: Aangepaste code geüpdatet.

en: Custom field deleted.
nl: Aangepast veld verwijderd.

en: Custom field updated.
nl: Aangepast veld geüpdatet.

en: Customize
nl: Aanpassen

en: Customize Dashboard
nl: Dashboard aanpassen

en: Customize empty cart
nl: Lege winkelwagen aanpassen

en: Customize: Additional Information
nl: Aanpassen: Extra informatie

en: Customize: Billing Details
nl: Aanpassen: Factureringsgegevens

en: Customize: Coupon
nl: Aanpassen: Waardebon

en: Customize: Order Summary
nl: Aanpassen: Bestellingsoverzicht

en: Customize: Payment
nl: Aanpassen: Betaling

en: Customize: Returning Customer
nl: Aanpassen: Terugkerende klant

en: Customize: Shipping Address
nl: Aanpassen: Verzendadres

en: Customize: Totals
nl: Aanpassen: Totalen

en: Cutout
nl: Uitsnede

en: Daily
nl: Dagelijks

en: Danger
nl: Gevaar

en: Dark
nl: Donker

en: Dashed
nl: Gestreept

en: Data
nl: Gegevens

en: Data Tabs
nl: Gegevens tabs

en: Date
nl: Datum

en: Date Field
nl: Datum veld

en: Date Format
nl: Datum formaat

[ctx: Date Format]
en: March 6, 2018 (F j, Y)
nl: Maart 6, 2018 (F j, Y)

en: Date Modified
nl: Datum aangepast

en: Date Time Field
nl: Datum tijd veld

en: Date and Time
nl: Datum en tijd

en: Date archive
nl: Datum archief

en: Date of Publish
nl: Datum van publicatie

en: Date set according to your timezone: %s.
nl: Datum ingesteld volgens je tijdzone: %s.

en: Date:
nl: Datum:

en: Day
nl: Dag

en: Day Of Cycle
nl: Dag van-cyclus

en: Day of the week
nl: Dag van de week

en: Day: %s
nl: Dag: %s

en: Days
nl: Dagen

en: Deactivate
nl: Deactiveer

en: Default
nl: Standaard

en: Default (Simple)
nl: Standaard (eenvoudig)

en: Default Page Template from your theme
nl: Standaard pagina template van je thema

en: Default Value
nl: Standaardwaarde

en: Default to New Theme Builder
nl: Standaard naar nieuwe Thema bouwer

en: Define in which order the Custom Code will appear
nl: Definieer in welke volgorde de aangepaste code wordt weergegeven

en: Define where the Custom Code will appear
nl: Definieer waar de aangepaste code wordt weergegeven

en: Delay
nl: Vertraging

en: Delete
nl: Verwijder

en: Delete Permanently
nl: Permanent verwijderen

en: Delete this note?
nl: Deze notitie verwijderen?

en: Delete this reply?
nl: Dit antwoord verwijderen?

en: Deleted notes can't be recovered.
nl: Verwijderde notities kunnen niet worden hersteld.

en: Deleted replies can't be recovered.
nl: Verwijderde antwoorden kunnen niet worden hersteld.

en: Depth
nl: Diepte

en: Description
nl: Beschrijving

en: Description Color
nl: Beschrijving kleur

en: Description HTML Tag
nl: Beschrijving HTML-tag

en: Descriptions
nl: Beschrijvingen

en: Desktop (or smaller)
nl: Desktop (of kleiner)

en: Digits
nl: Cijfers

en: Direct child %s of
nl: Direct subitem %s van

en: Direct child of
nl: Direct subitem van

en: Direction
nl: Richting

en: Disable
nl: Uitschakelen

en: Disable Page Scrolling
nl: Pagina scrollen uitschakelen

en: Disc
nl: Schijf

en: Discard
nl: Negeren

en: Disconnect
nl: Ontkoppel

en: Discounted Upgrades
nl: Afgeprijsde upgrades

en: Discounted Upgrades Now!
nl: Nu afgeprijsde upgrades!

en: Dismiss this notice.
nl: Negeer deze melding.

en: Display Conditions
nl: Weergave voorwaarden

en: Display Name
nl: Weergavenaam

en: Display Percentage
nl: Percentage weergeven

en: Displayed Elements
nl: Weergegeven elementen

en: Displayed if no relevant results are found. Manual selection display order is random
nl: Wordt weergegeven als er geen relevante resultaten zijn gevonden. Handmatige selectie weergavevolgorde is willekeurig

en: Distance
nl: Afstand

en: Distance from content
nl: Afstand van inhoud

en: Distance from dropdown
nl: Afstand van dropdown

en: Distance from search field
nl: Afstand tot zoekveld

en: Divider
nl: Scheiding

en: Divider Gap
nl: Scheiding ruimte

en: Divider Style
nl: Scheiding stijl

en: Divider Total
nl: Scheiding totaal

en: Divider Width
nl: Scheiding breedte

en: Dividers
nl: Scheidingen

en: Do not show this message again
nl: Dit bericht niet meer tonen

en: Document doesn't exist
nl: Document bestaat niet

en: Documentation on date and time formatting
nl: Documentatie over datum- en tijdopmaak

en: Does not contain
nl: Bevat niet

en: Don't Show Again
nl: Niet meer weergeven

en: Don't rely solely on the FontAwesome icons everyone else is using! Differentiate your website and your style with custom icons you can upload from your favorite icons source.
nl: Vertrouw niet alleen op de FontAwesome iconen die iedereen gebruikt! Onderscheid je site en je stijl met aangepaste iconen die je kunt uploaden vanaf je favoriete bron voor iconen.

en: Don't show again.
nl: Niet opnieuw weergeven.

en: Don't want to receive these notifications?
nl: Wil je deze meldingen niet ontvangen?

en: Donation
nl: Donatie

en: Donation Amount
nl: Donatiebedrag

en: Done!
nl: Klaar!

en: Don’t miss out on the new version of Elementor
nl: Mis de nieuwe versie van Elementor niet

en: Dots
nl: Stippen

en: Dotted
nl: Gestippeld

en: Double
nl: Dubbel

en: Double Line
nl: Dubbele lijn

en: Double Opt-In
nl: Dubbele opt-in

en: Down
nl: Omlaag

en: Download Resume
nl: Cv downloaden

en: Drag & Drop to Upload
nl: Slepen en neerzetten om te uploaden

en: Drag & Drop your .JSON or .zip template file
nl: Sleep en zet je .JSON- of .ZIP-templatebestand neer

en: Drop this widget anywhere on the page or template where you want notices to appear.
nl: Plaats deze widget ergens op de pagina of template waar je meldingen wilt laten verschijnen.

en: Dropdown Box
nl: Dropdown vak

en: Dropdown Content
nl: Dropdown inhoud

en: Dropdown Effect
nl: Dropdown effect

en: Dropdown Indicator
nl: Dropdown indicator

en: Dropdown Menu
nl: Dropdown menu

en: Dropdown Width
nl: Dropdown breedte

en: Due Date
nl: Vervaldatum

en: Duration
nl: Duur

en: Dynamic Tags
nl: Dynamische tags

en: Edit
nl: Bewerk

en: Edit %s
nl: Bewerk %s

en: Edit Conditions
nl: Voorwaarden bewerken

en: Edit Font
nl: Lettertype bewerken

en: Edit Font Type
nl: Bewerk lettertypesoort

en: Edit Handle Selector
nl: Bewerk handle selector

en: Edit Icon Set
nl: Bewerk iconenset

en: Edit Template
nl: Bewerk template

en: Edit code
nl: Bewerk code

en: Edit global widget
nl: Bewerk globale widget

en: Edit template
nl: Bewerk template

en: Edit this global widget to simultaneously update every place you used it, or unlink it so it gets back to being regular widget.
nl: Bewerk deze globale widget om gelijktijdig elke plaats waar je hem gebruikt hebt bij te werken, of ontkoppel hem zodat hij weer een gewone widget wordt.

en: Edit with Elementor
nl: Bewerken met Elementor

en: Editing Mode
nl: Bewerkingsmodus

en: Effects Offset
nl: Effecten offset

en: Effects Relative To
nl: Effecten relatief aan

en: Either choose an existing template or create a new one and use it as the main item for your loop.
nl: Kies een bestaande template of maak een nieuwe en gebruik deze als hoofditem voor je loop.

en: Elementor Canvas
nl: Elementor canvas

en: Elementor Custom-Code #
nl: Elementor aangepaste code #

[ctx: Elementor Font]
en: Custom Fonts
nl: Aangepaste lettertypes

[ctx: Elementor Font]
en: Custom Icons
nl: Aangepaste iconen

en: Elementor Forms
nl: Elementor formulieren

en: Elementor Full Width
nl: Elementor volledige breedte

en: Elementor Is Making the Web Beautiful
nl: Elementor maakt het web mooi

en: Elementor Library
nl: Elementor bibliotheek

en: Elementor Logo
nl: Elementor logo

en: Elementor Notes
nl: Elementor Notities

en: Elementor Pro Data Updater
nl: Elementor Pro gegevens updater

en: Elementor Pro plugin requires installing the Elementor plugin
nl: Elementor Pro plugin vereist installatie van de Elementor plugin

en: Elementor Pro requires newer version of the Elementor plugin
nl: Elementor Pro vereist een nieuwere versie van de Elementor plugin

en: Elementor Submissions
nl: Elementor Inzendingen

en: Elementor template shortcode for template %s
nl: Elementor template shortcode voor template %s

en: Elevate your designs and unlock the full power of Elementor. Gain access to dozens of Pro widgets and kits, Theme Builder, Pop Ups, Forms and WooCommerce building capabilities.
nl: Verbeter je ontwerpen en ontgrendel de volledige kracht van Elementor. Krijg toegang tot tientallen Pro widgets en Kits, Thema bouwer, Pop-ups, Formulieren en WooCommerce bouwmogelijkheden.

en: Email
nl: E-mail

en: Email 2
nl: E-mail 2

en: Email Address
nl: E-mailadres

en: Email with attachment
nl: E-mail met bijlage

en: Email with both
nl: E-mail met beide

en: Email with link
nl: E-mail met link

en: Embed your saved elements.
nl: Je opgeslagen elementen insluiten.

en: Embedded OpenType, Used by IE6-IE9 Browsers
nl: Embedded OpenType, gebruikt door IE6-IE9 browsers

en: Empty Cart Message Color
nl: Lege winkelwagen bericht-kleur

en: Empty Items
nl: Lege items

en: Empty Star Color
nl: Lege ster-kleur

en: Enable
nl: Inschakelen

en: Enable Elementor Notes notifications
nl: Elementor Notities meldingen inschakelen

en: End
nl: Einde

en: End (after)
nl: Einde (ná)

en: End Date
nl: Einddatum

en: End Point
nl: Eindpunt

en: Enjoy Creative Freedom %s with Custom Code
nl: Geniet van creatieve vrijheid %s met aangepaste code

en: Enter Font Family
nl: Voer lettertypefamilie in

en: Enter Icon Set Name
nl: Voer naam iconenset in

en: Enter Your %1$sFont Awesome Pro Kit ID%2$s.
nl: Voer je %1$sFont Awesome Pro Kit ID%2$s in.

en: Enter Your %1$sTypeKit Project ID%2$s.
nl: Voer je %1$sTypeKit Project ID%2$s in.

en: Enter a value
nl: Voer een waarde in

en: Enter coupon code
nl: Waardeboncode invoeren

en: Enter each option in a separate line. To differentiate between label and value, separate them with a pipe char ("|"). For example: First Name|f_name
nl: Voer elke optie op een aparte regel in. Om onderscheid te maken tussen label en waarde, scheid je ze met een pipe-teken (“|”). Bijvoorbeeld: Voornaam|v_naam

en: Enter each word in a separate line
nl: Voer elk woord op een aparte regel in

en: Enter key
nl: Enter-toets

en: Enter text
nl: Voer tekst in

en: Enter the allowed file types, separated by a comma (jpg, gif, pdf, etc).
nl: Voer de toegestane bestandstypes in, gescheiden door een komma (jpg, gif, pdf, enz.).

en: Enter the integration URL (like Zapier) that will receive the form's submitted data.
nl: Voer de integratie URL in (zoals Zapier) die de verzonden gegevens van het formulier zal ontvangen.

en: Enter the webhook URL that will receive the form's submitted data.
nl: Voer de webhook URL in die de verzonden gegevens van het formulier zal ontvangen.

en: Enter your Live secret key %1$slink%2$s.
nl: Voer je live geheime sleutel %1$slink%2$s in.

en: Enter your URL
nl: Voer je URL in

en: Enter your description
nl: Voer je beschrijving in

en: Enter your email
nl: Voer je e-mailadres in

en: Enter your headline
nl: Voer je koptekst in

en: Enter your image caption
nl: Voer je afbeelding bijschrift in

en: Enter your license key here, to activate Elementor Pro, and get feature updates, premium support and unlimited access to the template library.
nl: Voer hier je licentiesleutel in om Elementor Pro te activeren en updates, premium ondersteuning en onbeperkte toegang tot de template bibliotheek te krijgen.

en: Enter your link
nl: Voer je link in

en: Enter your number
nl: Voer je telefoonnummer in

en: Enter your quote
nl: Voer je quote in

en: Enter your test secret key %1$slink%2$s.
nl: Voer je test geheime sleutel %1$slink%2$s in.

en: Enter your text here
nl: Voer hier je tekst in

en: Enter your title
nl: Voer je titel in

en: Enter your username
nl: Gebruikersnaam

en: Enter your video link
nl: Voer je video link in

en: Entering the Theme Builder through WP Dashboard > Templates > Theme Builder opens the New theme builder by default. But don’t worry, you can always view the WP styled version of the screen with a simple click of a button.
nl: Als je de Thema bouwer opent via WP dashboard > Templates > Thema bouwer, wordt standaard de nieuwe Thema bouwer geopend. Maar maak je geen zorgen, je kunt altijd de WP gestileerde versie van het scherm bekijken met een simpele klik op de knop.

en: Entire Page
nl: Gehele pagina

en: Entire Shop
nl: Gehele winkel

en: Entire site
nl: Gehele site

en: Entrance
nl: Ingang

en: Entrance Animation
nl: Animatie bij binnenkomst

en: Equal Height
nl: Gelijke hoogte

en: Equal height
nl: Gelijke hoogte

en: Error 404
nl: 404-fout

en: Error Message
nl: Foutmelding

en: Error Message Color
nl: Foutmelding kleur

en: Error Notices
nl: Fout meldingen

en: Error occurred, The version selected is invalid. Try selecting different version.
nl: Er is een fout opgetreden. De geselecteerde versie is ongeldig. Probeer een andere versie te selecteren.

en: Error while saving conditions.
nl: Fout tijdens opslaan van voorwaarden.

en: Error!
nl: Fout!

en: Error:
nl: Fout:

en: Events
nl: Evenementen

en: Evergreen Timer
nl: Evergreen timer

en: Excerpt
nl: Samenvatting

en: Excerpt Length
nl: Lengte samenvatting

en: Exclude
nl: Uitsluiten

en: Exclude By
nl: Uitsluiten op

en: Exit
nl: Verlaten

en: Exit Animation
nl: Animatie bij verlaten

en: Expand
nl: Vergroten

en: Expand %1$s
nl: %1$s uitvouwen

en: Expand Icon
nl: Uitvouwen icoon

en: Experiencing email deliverability issues? Get your emails delivered with Site Mailer.
nl: Ervaar je problemen met de bezorgbaarheid van e-mail? Laat je e-mails bezorgen met Site Mailer.

en: Expired
nl: Verlopen

en: Explore Add-ons
nl: Add-ons verkennen

en: Explore our resources
nl: Verken onze bronnen

en: Export
nl: Exporteer

en: Export All to CSV
nl: Alles exporteren naar CSV

en: Export Filtered to CSV
nl: Gefilterd exporteren naar CSV

en: Export Selected to CSV
nl: Geselecteerd exporteren naar CSV

en: Extend Elementor With Add-ons
nl: Breid Elementor uit met add-ons

en: External Links
nl: Externe links

en: External URL
nl: Externe URL

en: Extra Large
nl: Extra groot

en: Extra Small
nl: Extra klein

en: Facebook App ID is not valid
nl: Facebook App ID is niet geldig

en: Facebook Button
nl: Facebook knop

en: Facebook Comments
nl: Facebook reacties

en: Facebook Embed
nl: Facebook embed

en: Facebook Page
nl: Facebook pagina

en: Facebook SDK lets you connect to your %1$sdedicated application%2$s so you can track the Facebook Widgets analytics on your site.
nl: Met de Facebook SDK kan je verbinding maken met je %1$sdedicated applicatie%2$s zodat je de Facebook widgets analytics op je site kan volgen.

en: Facebook page embedding is exclusively available for the web, mobile devices are not supported. %1$sLearn more%2$s
nl: Het insluiten van Facebook pagina's is alleen beschikbaar voor het web, mobiele apparaten worden niet ondersteund. %1$sLeer meer%2$s

en: Facebook post embedding is exclusively available for the web, mobile devices are not supported. %1$sLearn more%2$s
nl: Het insluiten van Facebook berichten is alleen beschikbaar voor het web, mobiele apparaten worden niet ondersteund. %1$sLeer meer%2$s

en: Faces
nl: Gezichten

en: Fade
nl: Vervagen

en: Fade By Direction
nl: Vervagen per richting

en: Fade Grow
nl: Vervagen groeien

en: Fade In
nl: Invagen

en: Fade In Down
nl: Invagen omlaag

en: Fade In Left
nl: Invagen links

en: Fade In Right
nl: Invagen rechts

en: Fade In Up
nl: Invagen omhoog

en: Fade In/Out
nl: In-/uitvagen

en: Fade Out
nl: Uitvagen

en: Fade Out Down
nl: Uitvagen omlaag

en: Fade Out Left
nl: Uitvagen links

en: Fade Out Right
nl: Uitvagen rechts

en: Fade Out Up
nl: Uitvagen omhoog

en: Fade in
nl: Invagen

en: Failed to write file to disk.
nl: Mislukt om bestand naar schijf te schrijven.

en: Fallback
nl: Terugvallen

en: Fast
nl: Snel

en: Featured
nl: Uitgelicht

en: Featured Image
nl: Uitgelichte afbeelding

en: Featured Image Data
nl: Uitgelichte afbeelding gegevens

en: Features
nl: Eigenschappen

en: Field
nl: Veld

en: Field Mapping
nl: Veld toewijzing

en: Fields
nl: Velden

en: File Field
nl: Bestandsveld

en: File URL
nl: Bestand URL

en: File Upload
nl: Bestandsupload

en: Filter Bar
nl: Filterbalk

en: Filter By
nl: Filter op

en: Filter Logic
nl: Filter logica

en: Filter by Page
nl: Filter op pagina

en: Filter by date
nl: Filter op datum

en: Filter by depth
nl: Filter op diepte

en: Filter by form
nl: Filter op formulier

en: Find the plan that matches your needs and enjoy Pro widgets, templates, and support for a whole year.
nl: Zoek het plan dat bij je past en geniet een jaar lang van Pro widgets, templates en ondersteuning.

en: First Item
nl: Eerste item

en: First Item Title
nl: Eerste item titel

en: First Name
nl: Voornaam

en: First item on the list
nl: Eerste item op de lijst

en: Fit To Content
nl: Aanpassen aan inhoud

en: Fit To Screen
nl: Aanpassen aan scherm

en: Fixed
nl: Vast

en: Flash
nl: Knipperen

en: Flat
nl: Plat

en: Flip Box
nl: Flip vak

en: Flip Direction
nl: Flip richting

en: Flip Effect
nl: Flip effect

en: Floating Bar
nl: Zwevende balk

en: Floating Bars
nl: Zwevende balken

en: Floating Button
nl: Zwevende knop

en: Floating Buttons
nl: Zwevende knoppen

en: Floating Element
nl: Zwevend element

en: Floating Elements
nl: Zwevende elementen

en: Font %s was not found.
nl: Lettertype %s is niet gevonden.

en: Font Awesome, the web's most popular icon set and toolkit, Pro Integration
nl: Font Awesome, de populairste iconenset en -toolkit van het web, Pro integratie

en: Font Family
nl: Lettertypefamilie

en: Font Size
nl: Lettertype grootte

en: Font Types
nl: Lettertypesoorten

en: Font draft updated.
nl: Lettertype concept geüpdatet.

en: Font restored to revision from %s
nl: Lettertype teruggezet naar revisie van %s

en: Font saved.
nl: Lettertype opgeslagen.

en: Font submitted.
nl: Lettertype ingediend.

[ctx: Font type singular name]
en: Font Type
nl: Lettertypesoort

[ctx: Font type taxonomy general name]
en: Font Types
nl: Lettertypesoorten

en: Font updated.
nl: Lettertype geüpdatet.

en: Fonts Families Found in project. Please note that typekit takes a few minutes to sync once you publish or update a project.
nl: Lettertypefamilies gevonden in project. Houd er rekening mee dat typekit een paar minuten nodig heeft om te synchroniseren zodra je een project publiceert of bijwerkt.

en: For example, choose 'Entire Site' to display the code snippet across your site.
nl: Kies bijvoorbeeld ‘Gehele site' om het code snippet op je hele site weer te geven.

en: For example, choose 'Entire Site' to display the template across your site.
nl: Kies bijvoorbeeld 'Gehele site' om de template op je hele site weer te geven.

en: For multiple Loop Widgets on the same page, toggle this on to control the pagination for each individually. Note: It affects the page's URL structure.
nl: Voor meerdere loop widgets op dezelfde pagina, schakel je deze in om de paginering voor elk afzonderlijk te regelen. Let op: dit beïnvloedt de URL-structuur van de pagina.

en: For multiple Posts Widgets on the same page, toggle this on to control the pagination for each individually. Note: It affects the page's URL structure.
nl: Voor meerdere bericht widgets op dezelfde pagina, schakel je deze in om de paginering voor elk afzonderlijk te regelen. Let op: dit beïnvloedt de URL-structuur van de pagina.

en: For this widget to work, you need to set your Stripe API keys in the %1$sIntegrations Settings%2$s.
nl: Om deze widget te laten werken, moet je je Stripe API-sleutels instellen in de %1$sIntegratie instellingen%2$s.

en: For visitors from the EU, Facebook widgets will only work for site visitors if they have logged into Facebook and consented to cookies. %1$sLearn more%2$s
nl: Voor bezoekers uit de EU werken Facebook widgets alleen als ze zijn ingelogd bij Facebook en toestemming hebben gegeven voor cookies. %1$sLeer meer%2$s

en: Form
nl: Formulier

en: Form Data
nl: Formuliergegevens

en: Form Error
nl: Formulierfout

en: Form Fields
nl: Formuliervelden

en: Form ID
nl: Formulier ID

en: Form Items
nl: Formulier items

en: Form Name
nl: Formuliernaam

en: Form Name (ID)
nl: Formulier naam (ID)

en: Form Submissions
nl: Formulierinzendingen

en: Form Validation
nl: Formuliervalidatie

en: Form:
nl: Formulier:

en: Forms
nl: Formulieren

en: Forms are just the beginning
nl: Formulieren zijn nog maar het begin

en: Fraction
nl: Fractie

en: Fractional Part
nl: Fractioneel deel

en: Framed
nl: Ingelijst

en: Friday
nl: Vrijdag

en: From Email
nl: Van e-mail

en: From Name
nl: Van naam

en: From URL
nl: Van URL

en: Front
nl: Voorkant

en: Front page
nl: Voorpagina

en: Full Content
nl: Volledige inhoud

en: Full Post
nl: Volledig bericht

en: Full Screen
nl: Volledig scherm

en: Full Width
nl: Volledige breedte

en: Galleries
nl: Galerijen

en: Gallery
nl: Galerij

en: Gallery Field
nl: Galerij veld

en: Gallery filter
nl: Galerij filter

en: Gap
nl: Tussenruimte

en: Gap between columns
nl: Ruimte tussen kolommen

en: Gap between input and button
nl: Ruimte tussen invoer en knop

en: Gap between rows
nl: Ruimte tussen rijen

en: Gap between slides
nl: Ruimte tussen slides

en: Gap between text and icon
nl: Ruimte tussen tekst en icoon

en: Gateway not connected. Contact seller
nl: Gateway niet aangesloten. Neem contact op met verkoper

en: General
nl: Algemeen

en: General Text
nl: Algemene tekst

en: Get Advanced Features
nl: Verkrijg geavanceerde functies

en: Get Healthy
nl: Word gezond

en: Get Popup Builder
nl: Verkrijg Popup Builder

en: Get Project ID
nl: Project ID ophalen

en: Get Video Data
nl: Videogegevens ophalen

en: Get Your Emails Delivered With Site Mailer
nl: Laat je e-mails bezorgen met Site Mailer

en: Get in touch
nl: Neem contact op

en: Get more advanced features
nl: Verkrijg meer geavanceerde functies

en: Gift Tag
nl: Cadeau tag

en: Give access to Notes
nl: Toegang geven tot notities

en: Give your Query a custom unique id to allow server side filtering
nl: Geef je query een aangepaste unieke id om filteren op de server mogelijk te maken

en: Global
nl: Globaal

en: Global Widget
nl: Globale widget

en: Global Widgets
nl: Globale widgets

en: Go Back
nl: Ga terug

en: Go Pro
nl: Ga Pro

en: Go Pro now
nl: Ga nu Pro

en: Go To Dashboard
nl: Ga naar dashboard

en: Go to WP Dashboard
nl: Ga naar WP dashboard

en: Go to slide 1
nl: Ga naar slide 1

en: Go to slide 2
nl: Ga naar slide 2

en: Go to slide 3
nl: Ga naar slide 3

en: Go to the %1$sMenus screen%2$s to create one.
nl: Ga naar het %1$sMenu's scherm%2$s om er een te maken.

en: Go to the %1$sMenus screen%2$s to manage your menus.
nl: Ga naar het %1$sMenu's scherm%2$s om je menu's te beheren.

en: Google Calendar
nl: Google Agenda

en: Gradient
nl: Gradiënt

en: Graphic Element
nl: Grafisch element

en: Greater than or equal
nl: Groter dan of gelijk aan

en: Greeting
nl: Begroeting

en: Grid
nl: Raster

en: Group
nl: Groep

en: Groups
nl: Groepen

en: HTML Field
nl: HTML-veld

en: HTML Tag
nl: HTML-tag

en: HTTP Error
nl: HTTP-fout

en: Have a coupon?
nl: Heb je een waardebon?

en: Head Shake
nl: Hoofd schudden

en: Heading
nl: Koptekst

en: Headline
nl: Koptekst

en: Headline Spacing
nl: Koptekst afstand

en: Heads up! You are using a free trial. Want to enjoy Pro widgets & templates for a whole year?
nl: Let op! Je gebruikt een gratis proefversie. Wil je een heel jaar lang genieten van Pro widgets & templates?

en: Healthful Resources
nl: Gezonde bronnen

en: Height
nl: Hoogte

en: Here's a link
nl: Hier is een link

en: Here's where you can customize how notices form WooCommerce will appear for your customers
nl: Hier kun je aanpassen hoe meldingen van WooCommerce worden weergegeven voor je klanten

en: Hidden
nl: Verborgen

en: Hide
nl: Verberg

en: Hide Empty
nl: Lege verbergen

en: Hide for logged in users
nl: Verbergen voor ingelogde gebruikers

en: Hierarchical View
nl: Hiërarchische weergave

en: Highlight Lines
nl: Markeer regels

en: Highlighted Shape
nl: Gemarkeerde vorm

en: Highlighted Text
nl: Gemarkeerde tekst

en: Home page
nl: Homepage

en: Horizontal
nl: Horizontaal

en: Horizontal Orientation
nl: Horizontale oriëntatie

en: Horizontal Padding
nl: Horizontale padding

en: Horizontal Position
nl: Horizontale positie

en: Horizontal Scroll
nl: Horizontaal scrollen

en: Hours
nl: Uren

en: Hover
nl: Hoveren

en: Hover Animation
nl: Hoveren animatie

en: Hover Area
nl: Hoveren gebied

en: Hover Effect
nl: Hoveren effect

en: Hover Effects
nl: Hoveren effecten

en: Hover animation
nl: Hoveren animatie

en: Hover over the date next to the comment, and copy its link address.
nl: Beweeg de muis over de datum naast de opmerking en kopiëer het linkadres.

en: Hover over the date next to the post, and copy its link address.
nl: Beweeg de muis over de datum naast het bericht en kopiëer het linkadres.

en: Hover over the date next to the video, and copy its link address.
nl: Beweeg de muis over de datum naast de video en kopiëer het linkadres.

en: Human Readable
nl: Menselijk leesbaar

en: I combine my love of food and storytelling to create beautiful photos.
nl: Ik combineer mijn liefde voor eten en verhalen vertellen om prachtige foto's te maken.

en: I have read and agree to the website
nl: Ik heb gelezen en ga akkoord met de

en: Icon
nl: Icoon

en: Icon & Text
nl: Icoon & tekst

en: Icon Color
nl: Icoon kleur

en: Icon Padding
nl: Icoon padding

en: Icon Position
nl: Icoon positie

en: Icon Rotate
nl: Icoon draaien

en: Icon Set
nl: Iconenset

en: Icon Set draft updated.
nl: Concept iconenset bijgewerkt.

en: Icon Set restored to revision from %s
nl: Iconenset teruggezet naar revisie van %s

en: Icon Set saved.
nl: Iconenset opgeslagen.

en: Icon Set submitted.
nl: Iconenset ingediend.

en: Icon Set updated.
nl: Iconenset bijgewerkt.

en: Icon Size
nl: Icoon grootte

en: Icon Spacing
nl: Icoon afstand

en: Icons
nl: Iconen

en: Icons Count
nl: Iconen aantal

en: Identity
nl: Identiteit

en: If the user has seen another popup on the page hide this popup
nl: Als de gebruiker een andere pop-up op de pagina heeft gezien, verberg dan deze pop-up

en: If you are using the Facebook Comments Widget, you can add moderating options through your application. Note that this option will not work on local sites and on domains that don't have public access.
nl: Als je de Facebook widget voor reacties gebruikt, kun je moderatieopties toevoegen via je toepassing. Let er op dat deze optie niet werkt op lokale sites en op domeinen die niet openbaar toegankelijk zijn.

en: If you don't yet have a license key, %1$sget Elementor Pro now%2$s.
nl: Als je nog geen licentiesleutel hebt, %1$skoop Elementor Pro nu%2$s.

en: If you have a coupon code, please apply it below.
nl: Als je een waardeboncode hebt, pas deze dan hieronder toe.

en: If you have shopped with us before, please enter your details below. If you are a new customer, please proceed to the Billing section.
nl: Als je al eerder bij ons hebt gewinkeld, vul dan hieronder je gegevens in. Als je een nieuwe klant bent, ga dan naar het gedeelte Facturering.

en: If your snippet includes jQuery, this will ensure it will work for all visitors. It may have a minor impact on loading speed.
nl: Als je snippet jQuery bevat, zorgt dit ervoor dat het voor alle bezoekers werkt. Het kan een kleine impact hebben op de laadsnelheid.

en: If you’d like a different style for a specific category, it’s easy to create a separate archive template whose condition is to only display when users are viewing that category’s list of posts.
nl: Als je voor een bepaalde categorie een andere stijl wilt, kun je eenvoudig een apart archief template maken dat alleen wordt weergegeven als gebruikers de lijst met berichten van die categorie bekijken.

en: Ignore Sticky Posts
nl: Negeer sticky-berichten

en: Image
nl: Afbeelding

en: Image Above
nl: Afbeelding boven

en: Image Alt
nl: Afbeelding alt

en: Image Border
nl: Afbeelding rand

en: Image Caption
nl: Afbeelding bijschrift

en: Image Field
nl: Afbeelding veld

en: Image Fit
nl: Afbeelding passen

en: Image Inline
nl: Afbeelding inline

en: Image Left
nl: Afbeelding links

en: Image Overlay
nl: Afbeelding overlay

en: Image Position
nl: Afbeelding positie

en: Image Ratio
nl: Afbeelding verhouding

en: Image Resolution
nl: Afbeelding resolutie

en: Image Right
nl: Afbeelding rechts

en: Image Size
nl: Afbeelding grootte

en: Image Spacing
nl: Afbeelding afstand

en: Image Stacked
nl: Afbeelding gestapeld

en: Image Title
nl: Afbeelding titel

en: Image Width
nl: Afbeelding breedte

en: Import Template To Your Library
nl: Template importeren naar je bibliotheek

en: Import template
nl: Importeer template

en: In Categories
nl: In categorieën

en: In Tags
nl: In tags

en: In child %s
nl: In subitem %s

en: In order to open a popup on selector click, please set your Popup Conditions
nl: Om een pop-up bij selector klik te openen, stel je je pop-up voorwaarden in

en: In same Term
nl: In dezelfde term

en: Inactive
nl: Inactief

en: Include
nl: Opnemen

en: Include By
nl: Opnemen op

en: Include Context
nl: Context opnemen

en: Incompatible archive
nl: Niet ondersteund archief

en: Increase engagement and conversion with Elementor’s marketing features including Forms, and Popups.
nl: Verhoog de betrokkenheid en conversie met de marketingfuncties van Elementor, waaronder formulieren en pop-ups.

en: Indent
nl: Inspringen

en: Indicate Watched
nl: Bekeken aangeven

en: Indicates whether next post must be within the same taxonomy term as the current post, this lets you set a taxonomy per each post type
nl: Geeft aan of het volgende bericht binnen dezelfde taxonomieterm moet vallen als het huidige bericht, hiermee kun je een taxonomie instellen per berichttype

en: Individual Pagination
nl: Individuele paginering

en: Infinite Loop
nl: Oneindige loop

en: Infinite Scroll
nl: Oneindig scrollen

en: Infinite scroll
nl: Oneindig scrollen

en: Infinite scroll is inactive while editing. Preview your page to see it in action.
nl: Oneindig scrollen is niet actief tijdens het bewerken. Bekijk een voorbeeld van je pagina om het in actie te zien.

en: Info Box
nl: Info vak

en: Info Button
nl: Info knop

en: Info Button Box
nl: Info knop vak

en: Info Links
nl: Info links

en: Info Notices
nl: Informatie meldingen

en: Inline List
nl: Inline lijst

en: Inline Message Color
nl: Inlinebericht kleur

en: Input
nl: Invoer

en: Input Size
nl: Invoer grootte

en: Insert the API keys provided in the stripe admin dashboard to start collecting payments on your website using Stripe.
nl: Voer de API-sleutels in die zijn verstrekt in het Stripe beheerdashboard om te beginnen met het verzamelen van betalingen op je site met Stripe.

en: Inside
nl: Binnen

en: Install Now
nl: Nu installeren

en: Install Plugin
nl: Plugin installeren

en: Install Send
nl: Send installeren

en: Install Send Now
nl: Send nu installeren

en: Install and activate the Elementor plugin to access all the Pro features.
nl: Installeer en activeer de Elementor plugin om toegang te krijgen tot alle Pro functies.

en: Instances
nl: Voorkomingen

en: Integrate your favorite marketing software
nl: Integreer je favoriete marketingsoftware

en: Integration requires an email field
nl: Integratie vereist een e-mail veld

en: Integrations
nl: Integraties

en: Interactions
nl: Interacties

en: Interactive
nl: Interactief

en: Internal Links
nl: Interne links

en: Internal URL
nl: Interne URL

en: Invalid Form
nl: Ongeldig formulier

en: Invalid Form.
nl: Ongeldig formulier.

en: Invalid SVG Format, file not uploaded for security reasons
nl: Ongeldig SVG-formaat, bestand niet geüpload vanwege veiligheidsredenen

en: Invalid form, reCAPTCHA validation failed.
nl: Ongeldig formulier, reCAPTCHA-validatie mislukt.

en: Invalid post type.
nl: Ongeldig berichttype.

en: Invert
nl: Omkeren

en: Is After
nl: Is ná

en: Is Before
nl: Is vóór

en: Is Empty
nl: Is leeg

en: Is Not
nl: Is niet

en: Is not Empty
nl: Is niet leeg

en: Is on or after
nl: Is op of ná

en: Is on or before
nl: Is op of vóór

en: It seems we can’t find what you’re looking for.
nl: Het lijkt erop dat we niet kunnen vinden wat je zoekt.

en: It will only appear on your website when all the conditions are met.
nl: Het verschijnt alleen op je site als aan alle voorwaarden is voldaan.

en: Item Alignment
nl: Item uitlijning

en: Item Gap
nl: Item ruimte

en: Item Layout
nl: Item lay-out

en: Item Name
nl: Item naam

en: Item Overlay
nl: Item overlay

en: Item Position
nl: Item positie

en: Item Ratio
nl: Item verhouding

en: Item Title
nl: Item titel

en: Items Indicator
nl: Items indicator

en: Items Per Page
nl: Items per pagina

en: Justified
nl: Uitgevuld

en: Justify
nl: Uitvullen

en: Keep Your Website’s Shine On
nl: Laat je site stralen

en: Keep in mind: Certain cache plugins can conflict with your display conditions.
nl: Houd er rekening mee: bepaalde cache-plugins kunnen conflicteren met je weergave voorwaarden.

en: Keep your site's visitors happy when they get lost by displaying your recent posts, a search bar, or any information that might help the user find what they were looking for.
nl: Houd de bezoekers van je site tevreden als ze verdwaald raken door je recente berichten, een zoekbalk of andere informatie weer te geven die de gebruiker kan helpen te vinden wat die zoekt.

en: Keep your website secure and compatible by updating your Elementor Pro website to the latest version.
nl: Houd je site veilig en compatibel door je Elementor Pro site te updaten naar de nieuwste versie.

en: Ken Burns Effect
nl: Ken burns effect

en: Key
nl: Sleutel

en: Label Position
nl: Label positie

en: Language
nl: Taal

en: Large
nl: Groot

en: Last 30 days
nl: Afgelopen 30 dagen

en: Last 7 days
nl: Laatste 7 dagen

en: Last Modified
nl: Laatst gewijzigd

en: Last Name
nl: Achternaam

en: Latest Order
nl: Laatste bestelling

en: Latest Products
nl: Nieuwste producten

en: Layout
nl: Lay-out

en: Lazy Load
nl: Lazy-load

en: Learn More
nl: Leer meer

en: Learn more
nl: Leer meer

en: Learn more about adding custom code
nl: Leer meer over het toevoegen van aangepaste code

en: Leave a Note
nl: Een notitie achterlaten

en: Left
nl: Links

en: Less than or equal
nl: Minder dan of gelijk aan

en: Level
nl: Niveau

en: Leverage Elementor AI to instantly generate Custom Code for Elementor
nl: Gebruik Elementor AI om direct aangepaste code voor Elementor te genereren

en: License
nl: Licentie

en: License Mismatch
nl: Licentie komt niet overeen

en: License Settings
nl: Licentie instellingen

en: License has been activated successfully.
nl: Licentie is succesvol geactiveerd.

en: License key is missing.
nl: Licentiesleutel ontbreekt.

en: Light
nl: Licht

en: Line Numbers
nl: Regelnummers

en: Link Color
nl: Link kleur

en: Link Text
nl: Link tekst

en: Link Timeout
nl: Link time-out

en: Link Type
nl: Link type

en: Link for the Author Name and Image
nl: Link voor de auteurnaam en afbeelding

en: Linked to Global
nl: Gelinkt aan Globaal

en: Links Color
nl: Links kleur

en: Links Hover Color
nl: Links hoveren-kleur

en: List
nl: Lijst

en: List Item
nl: Lijst item

en: List Item #1
nl: Lijst item #1

en: List Item #2
nl: Lijst item #2

en: List Item #3
nl: Lijst item #3

en: List Items
nl: Lijst items

en: Live Results
nl: Live resultaten

en: Live Secret key
nl: Live geheime sleutel

en: Load More
nl: Meer laden

en: Load Type
nl: Laad type

en: Load on Click
nl: Laden bij klikken

en: Loader
nl: Lader

en: Loader Color
nl: Lader kleur

en: Loading
nl: Laden

en: Loading...
nl: Bezig met laden…

en: Location
nl: Locatie

en: Location '%s' is not a core location.
nl: Locatie '%s' is geen kernlocatie.

en: Location Settings
nl: Locatieinstellingen

en: Log In
nl: Inloggen

en: Log in to %1$syour account%2$s to get your license key.
nl: Log in op %1$sjouw account%2$s om je licentiesleutel op te halen.

en: Logged In
nl: Ingelogd

en: Logged Out
nl: Uitgelogd

en: Logged in Message
nl: Ingelogd bericht

en: Logical Combination
nl: Logische combinatie

en: Login Button
nl: Login knop

en: Login Messages
nl: Login berichten

en: Login Status
nl: Login status

en: Login form
nl: Loginformulier

en: Logout
nl: Uitloggen

en: Looks like you are using WooCommerce, while your theme does not support it. Please consider switching themes.
nl: Het lijkt erop dat je WooCommerce gebruikt, terwijl je thema dit niet ondersteunt. Overweeg een ander thema.

en: Loop Base
nl: Loop basis

en: Loop Carousel
nl: Loop carrousel

en: Loop Carousel starts with a template.
nl: Loop carrousel begint met een template.

en: Loop Grid
nl: Loop raster

en: Loop Grid starts with a template.
nl: Loop raster begint met een template.

en: Loop Item
nl: Loop item

en: Loop Items
nl: Loop items

en: Lost your password?
nl: Wachtwoord vergeten?

en: Main
nl: Hoofd

en: Main Menu
nl: Main menu

en: Make sure emails reach the inbox every time with improved deliverability, detailed email logs, and an easy setup with no need for an SMTP plugin.
nl: Zorg ervoor dat e-mails elke keer de inbox bereiken met verbeterde bezorgbaarheid, gedetailleerde e-maillogs en een eenvoudige installatie zonder dat je een SMTP-plugin nodig hebt.

en: Make sure your emails reach the inbox every time with Site Mailer
nl: Zorg ervoor dat je e-mails elke keer de inbox bereiken met Site Mailer

en: Manage Your Font Files
nl: Beheer je lettertypebestanden

en: Manage and create all of your custom code here.<br />Organize all of your custom code and incorporate code snippets in your site. Add tracking codes, meta titles, and other scripts. Set display conditions, locations, and priority all from one place.
nl: Beheer en creëer hier al je aangepaste code.<br />Organiseer al je aangepaste code en neem code snippets op in je site. Voeg trackingcodes, metatitels en andere scripts toe. Stel weergave voorwaarden, locaties en prioriteit in, allemaal vanaf één plek.

en: Manage and edit every part of your website, including pages, templates, headers, footers, and more.
nl: Beheer en bewerk elk onderdeel van je site, inclusief pagina's, templates, headers, footers en meer.

en: Manage your site’s lightbox settings in the %1$sLightbox panel%2$s.
nl: Beheer de lightbox instellingen van je site in het %1$sLightbox-paneel%2$s.

en: Manual Selection
nl: Handmatige selectie

en: Many Comment Format
nl: Veel reacties-formaat

en: Margin
nl: Marge

en: Mark Color
nl: Kleur markering

en: Mark as Read
nl: Markeren als gelezen

en: Mark as Unread
nl: Markeren als ongelezen

en: Mark as read
nl: Markeren als gelezen

en: Mark as unread
nl: Markeren als ongelezen

en: Marker View
nl: Marker weergave

en: Max Height
nl: Max. hoogte

en: Max Weight
nl: Max. gewicht

en: Max Width
nl: Max. breedte

en: Max height
nl: Max. hoogte

en: Max. Date
nl: Max. datum

en: Max. File Size
nl: Max. bestandsgrootte

en: Max. Files
nl: Max. bestanden

en: Max. Value
nl: Max. waarde

en: Meal Prep
nl: Maaltijd voorbereiden

en: Media Carousel
nl: Media carrousel

en: Media File
nl: Mediabestand

en: Meet Our Attributes
nl: Maak kennis met onze attributen

en: Meet Our Custom CSS
nl: Maak kennis met onze aangepaste CSS

en: Meet Our Global Widget
nl: Maak kennis met onze globale widget

en: Meet the new Theme Builder: more intuitive and visual than ever
nl: Maak kennis met de nieuwe Thema bouwer: intuïtiever en visueler dan ooit

en: Menu Button
nl: Menu knop

en: Menu Cart
nl: Winkelwagen menu

en: Menu Icon
nl: Menu-icoon

en: Menu Items
nl: Menu items

en: Menu Name
nl: Menunaam

en: Menu Order
nl: Menu volgorde

en: Menu Toggle
nl: Menu toggle

en: Merchant Account
nl: Merchant account

en: Message
nl: Bericht

en: Message Notices
nl: Berichtmeldingen

en: Messages
nl: Berichten

en: Meta Border Color
nl: Meta rand-kleur

en: Meta Data
nl: Meta gegevens

en: Meta Key
nl: Metasleutel

en: Metadata
nl: Metagegevens

en: Middle
nl: Midden

en: Min Height
nl: Min. hoogte

en: Min Weight
nl: Min. gewicht

en: Min Width
nl: Min. breedte

en: Min. Date
nl: Min. datum

en: Min. Value
nl: Min. waarde

en: Mini Cart
nl: Mini-winkelwagen

en: Mini Cart Template
nl: Mini-winkelwagen template

en: Minimal
nl: Minimaal

en: Minimize Box
nl: Vak minimaliseren

en: Minimized On
nl: Geminimaliseerd op

en: Minimum number of comments: 5
nl: Minimaal aantal reacties: 5

en: Minimum search characters
nl: Minimale zoektekens

en: Minutes
nl: Minuten

en: Mismatch
nl: Komt niet overeen

en: Missing
nl: Ontbrekend

en: Missing a temporary folder.
nl: Tijdelijke map ontbreekt.

en: Mobile Bar
nl: Mobiele balk

en: Mobile Dropdown
nl: Mobiele dropdown

en: Monday
nl: Maandag

en: Month
nl: Maand

en: Month: %s
nl: Maand: %s

en: Monthly
nl: Maandelijks

en: Months
nl: Maanden

en: Motion Effects
nl: Bewegingseffecten

en: Mouse Effects
nl: Muiseffecten

en: Mouse Track
nl: Muis volgen

en: Move Item To Trash
nl: Verplaats item naar prullenbak

en: Move to Trash
nl: Verplaats naar prullenbak

en: Multi Chat
nl: Multi chat

en: Multiple
nl: Meerdere

en: Multiple Files
nl: Meerdere bestanden

en: Multiple Selection
nl: Meerdere selecteren

en: My Account
nl: Mijn account

en: NEW10
nl: NIEUW10

en: Name
nl: Naam

en: Navigation
nl: Navigatie

en: Need help?
nl: Hulp nodig?

en: Nested Spinners
nl: Geneste spinners

en: Network
nl: Netwerk

en: Never lose another submission! Using “Actions After Submit” you can now choose to save all submissions to an internal database.
nl: Raak nooit meer een inzending kwijt! Met "Acties na indienen" kun je er nu voor kiezen om alle inzendingen op te slaan in een interne database.

en: New Font
nl: Nieuw lettertype

en: New Font Type Name
nl: Nieuwe naam lettertypesoort

en: New Form
nl: Nieuw formulier

en: New Gallery
nl: Nieuwe galerij

en: New Icon Set
nl: Nieuwe iconenset

en: New code
nl: Nieuwe code

en: New mention in Note #%1$s on %2$s - %3$s
nl: Nieuwe vermelding in notitie #%1$s op %2$s - %3$s

en: New message from "%s"
nl: Nieuw bericht van "%s"

en: New reply in Note #%1$s on %2$s - %3$s
nl: Nieuw antwoord in Notitie #%1$s op %2$s - %3$s

en: Next
nl: Volgende

en: Next & Submit Button
nl: Volgende & verzenden-knop

en: Next &raquo;
nl: Volgende &raquo;

en: Next Arrow
nl: Volgende-pijl

en: Next Button
nl: Volgende knop

en: Next Icon
nl: Volgende icoon

en: Next Label
nl: Volgende-label

en: Next Up
nl: Volgende

en: Next slide
nl: Volgende slide

en: No
nl: Nee

en: No Comments
nl: Geen reacties

en: No Comments Format
nl: Geen reacties-formaat

en: No Font Types found.
nl: Geen lettertypesoorten gevonden.

en: No Headings Found Message
nl: Geen kopteksten gevonden bericht

en: No Label
nl: Geen label

en: No More Posts Message
nl: Geen berichten meer-melding

en: No Rating Reviews
nl: Geen beoordelingen

en: No Responses
nl: Geen antwoorden

en: No Templates found. Want to create one?
nl: Geen templates gevonden. Wil je er een maken?

en: No data
nl: Geen gegevens

en: No file was uploaded.
nl: Er is geen bestand geüpload.

en: No fonts found
nl: Geen lettertypes gevonden

en: No fonts found in trash
nl: Geen lettertypes gevonden in prullenbak

en: No form actions.
nl: Geen formulieracties.

en: No header, no footer, just Elementor
nl: Geen header, geen footer, alleen Elementor

en: No headings were found on this page.
nl: Er zijn geen kopteksten gevonden op deze pagina.

en: No icons found
nl: Geen iconen gevonden

en: No icons found in trash
nl: Geen iconen gevonden in prullenbak

en: No instances
nl: Geen instanties

en: No more posts message
nl: Geen berichten meer-melding

en: No more posts to show
nl: Geen berichten meer om te tonen

en: No payment method connected. Contact seller.
nl: Geen betaalmethode verbonden. Neem contact op met de verkoper.

en: No products in the cart.
nl: Geen producten in je winkelwagen.

en: No project data was returned.
nl: Er zijn geen projectgegevens ontvangen.

en: No results
nl: Geen resultaten

en: No submissions found.
nl: Geen inzendingen gevonden.

en: No taxonomies found
nl: Geen taxonomieën gevonden

en: No taxonomy terms found.
nl: Geen taxonomietermen gevonden.

en: No thanks
nl: Nee, bedankt

en: None
nl: Geen

en: Normal
nl: Normaal

en: Not Found
nl: Niet gevonden

en: Not Set
nl: Niet ingesteld

en: Note #%1$s resolved on %2$s - %3$s
nl: Notitie #%1$s opgelost op %2$s - %3$s

en: Note that these layout settings will override settings made in Appearance > Customize
nl: Let er op dat deze lay-out instellingen de instellingen overschrijven die zijn gemaakt in Weergave > Customizer

en: Note:
nl: Let op:

en: Note: Because of security reasons, you can ONLY use your current domain here.
nl: Opmerking: om veiligheidsredenen kan je hier ALLEEN je huidige domein gebruiken.

en: Note: By default, only your last order is displayed while editing the orders section. You can see other orders on your live site or in the WooCommerce orders section
nl: Opmerking: standaard wordt alleen je laatste bestelling weergegeven wanneer je het gedeelte Bestellingen bewerkt. Je kunt andere bestellingen zien op je live site of in het gedeelte WooCommerce bestellingen

en: Note: Changes you make here will also be reflected in the WooCommerce settings on your WP dashboard
nl: Opmerking: wijzigingen die je hier aanbrengt, worden ook weerspiegeld in de WooCommerce instellingen op je WP dashboard

en: Note: Item layout will switch to dropdown on any screen smaller than the selected breakpoint.
nl: Opmerking: de item lay-out schakelt over naar dropdown op elk scherm dat kleiner is dan het geselecteerde breakpoint.

en: Note: Item will span across a number of columns.
nl: Opmerking: het item wordt over meerdere kolommen verdeeld.

en: Note: Repeat the alternate template once every chosen number of items.
nl: Opmerking: herhaal de alternatieve template voor elk gekozen aantal items.

en: Note: Scroll menu items if they don’t fit into their parent container.
nl: Opmerking: scroll menu-items als ze niet in hun hoofdcontainer passen.

en: Note: Static Items remain in place when new items are added to grid. Other items appear according to query settings.
nl: Opmerking: statische items blijven op hun plaats wanneer nieuwe items worden toegevoegd aan het raster. Andere items verschijnen volgens de query-instellingen.

en: Note: The Cross-Sells Query is available when creating a Cart page
nl: Opmerking: de cross-sells query is beschikbaar wanneer je een winkelwagenpagina maakt

en: Note: The Masonry option combined with Column Span might cause unexpected results and break the layout.
nl: Let op: de masonry-optie in combinatie met kolom spanwijdte kan onverwachte resultaten veroorzaken en de lay-out verbreken.

en: Note: The Related Products Query is available when creating a Single Product template
nl: Opmerking: de gerelateerde producten-query is beschikbaar wanneer je een enkelvoudig product template maakt

en: Note: The Upsells Query is available when creating a Single Product template
nl: Opmerking: de upsells-query is beschikbaar wanneer je een enkelvoudig product template maakt

en: Note: This content cannot be changed due to local regulations.
nl: Let op: deze inhoud kan niet worden gewijzigd vanwege lokale regelgeving.

en: Note: This control will only affect screen sizes Tablet and below
nl: Let op: deze regelaar heeft alleen invloed op schermformaten tablet en lager

en: Note: This label and placeholder are taken from the Billing section. You can change it there.
nl: Opmerking: dit label en deze plaatshouder komen uit het gedeelte Facturering. Je kunt het daar wijzigen.

en: Note: This message will appear when no content is loaded in the grid.
nl: Opmerking: deze melding verschijnt als er geen inhoud in het raster is geladen.

en: Note: To find an order ID, go to the WP dashboard: WooCommerce > Orders
nl: Opmerking: om een bestelling ID te vinden, ga je naar het WP-dashboard: WooCommerce > Bestellingen

en: Note: You can only track progress relative to Post Content on a single post template.
nl: Let op: je kunt alleen de voortgang volgen met betrekking tot de berichtinhoud op een enkelvoudig bericht template.

en: Noted on:
nl: Genoteerd op:

en: Notes
nl: Notities

en: Notes Panel
nl: Notities Paneel

en: Notes Proxy
nl: Notities proxy

en: Notes about your order, e.g. special notes for delivery.
nl: Notities over je bestelling, bijvoorbeeld speciale notitie voor de levering.

en: Nothing Found Message
nl: Niets gevonden-bericht

en: Notice Box
nl: Melding vak

en: Notice Text
nl: Melding tekst

en: Notice Type
nl: Melding type

en: Notice! Please make sure to meet Stripe's guidelines regarding minimum charge amounts. %1$s Learn more. %2$s
nl: Let op! Zorg ervoor dat je voldoet aan de richtlijnen van Stripe met betrekking tot minimumbedragen. %1$sLeer meer.%2$s

en: Notices
nl: Meldingen

en: Notifications
nl: Meldingen

en: Number
nl: Nummer

en: Number & Text
nl: Nummer & tekst

en: Number of Comments
nl: Aantal reacties

en: Number of slides
nl: Aantal slides

en: Number of taxonomies
nl: Aantal taxonomieën

en: Numbers
nl: Nummers

en: Numbers + Previous/Next
nl: Nummers + Vorige/volgende

en: Numeric
nl: Numeriek

en: OFF
nl: UIT

en: OK
nl: Oké

en: ON
nl: AAN

en: OR
nl: OF

en: Of Authors
nl: Van auteurs

en: Of Categories
nl: Van categorieën

en: Of Tags
nl: Van tags

en: Off
nl: Uit

en: Off-Canvas
nl: Off-canvas

en: Off-Canvas Name
nl: Off-canvas naam

en: Offer Text
nl: Aanbod tekst

en: Official
nl: Officiëel

en: Offset Sides
nl: Offset zijkanten

en: Offset Width
nl: Offset breedte

en: Offset is inactive while editing. Preview your page to see it in action.
nl: Offset is niet actief tijdens het bewerken. Bekijk een voorbeeld van je pagina om het in actie te zien.

en: On
nl: Aan

en: On Click
nl: Bij klikken

en: On Close
nl: Bij sluiten

en: On Hover
nl: Bij hoveren

en: On Hover Out
nl: Bij uit-hoveren

en: On Load
nl: Bij laden

en: On Open
nl: Bij openen

en: On Page Exit Intent
nl: Bij pagina afsluitintentie

en: On Page Load
nl: Bij pagina laden

en: On Scroll
nl: Bij scrollen

en: On Scroll To Element
nl: Bij scrollen naar element

en: On desktop, this will affect the submenu. On mobile, this will affect the entire menu.
nl: Op desktop is dit van invloed op het submenu. Op mobiel is dit van invloed op het hele menu.

en: On page scroll
nl: Op pagina scrollen

en: Once deleted, those notes will remain and include an indication that this user was deleted. If you wish, you can manually delete this user's notes.
nl: Eenmaal verwijderd, zullen deze notities blijven staan met de vermelding dat deze gebruiker verwijderd is. Als je wilt, kun je de notities van deze gebruiker handmatig verwijderen.

en: One Comment
nl: Één reactie

en: One Comment Format
nl: Één reactie-formaat

en: One Response
nl: Één antwoord

en: One column
nl: Één kolom

en: Only Top Level
nl: Alleen bovenste niveau

en: Only numbers and phone characters (#, -, *, etc) are accepted.
nl: Alleen nummers en telefoontekens (#, -, *, enz.) worden geaccepteerd.

en: Only yours
nl: Alleen van jou

en: Only zip files are allowed
nl: Alleen zip-bestanden zijn toegestaan

en: Opacity
nl: Dekking

en: Open
nl: Openen

en: Open %1$s
nl: %1$s openen

en: Open %s In New Tab
nl: Open %s in nieuw tabblad

en: Open By Selector
nl: Open door selector

en: Open Cart
nl: Open winkelwagen

en: Open Off-Canvas
nl: Off-canvas openen

en: Open On
nl: Open bij

en: Open Popup
nl: Open pop-up

en: Open Site Editor
nl: Open site-editor

en: Open in new window
nl: Open in nieuw venster

en: Open page in a new tab
nl: Open pagina in nieuw tabblad

en: Open table of contents
nl: Open inhoudsopgave

en: Open the cart every time an item is added.
nl: Open de winkelwagen telkens wanneer er een item wordt toegevoegd.

en: Opposing Nested Rings
nl: Tegengestelde geneste ringen

en: Opposing Nested Spinners
nl: Tegengestelde geneste spinners

en: Opposite
nl: Tegenovergesteld

en: Options
nl: Opties

en: Order
nl: Sorteer

en: Order By
nl: Sorteer op

en: Order Date:
nl: Besteldatum:

en: Order Details
nl: Bestelgegevens

en: Order Email:
nl: Bestel e-mail:

en: Order ID
nl: Bestelling ID

en: Order Notes
nl: Bestelnotities

en: Order Number:
nl: Bestelnummer:

en: Order Summary
nl: Besteloverzicht

en: Order Total:
nl: Bestelling totaal:

en: Order Tracking Form
nl: Bestelling traceringsformulier

en: Ordering is not available if this widget is placed in your front page. Visible on frontend only.
nl: Bestellen is niet beschikbaar als deze widget op je voorpagina staat. Alleen zichtbaar op de front-end.

en: Orders
nl: Bestellingen

en: Organization name
nl: Organisatienaam

en: Orientation
nl: Oriëntatie

en: Original
nl: Origineel

en: Original Price
nl: Originele prijs

en: Other
nl: Andere

en: Our Bank Details
nl: Onze bankgegevens

en: Out
nl: Uit

en: Outline
nl: Omtrek

en: Outlook Calendar
nl: Outlook Agenda

en: Outside
nl: Buiten

en: Overlay Color
nl: Overlay kleur

en: Overline
nl: Bovenstreept

en: Page
nl: Pagina

en: Page Layout
nl: Pagina lay-out

en: Page Limit
nl: Paginalimiet

en: Page Not Found
nl: Pagina niet gevonden

en: Page Parent
nl: Hoofdpagina

en: Page Reload
nl: Pagina herladen

en: Page Title
nl: Pagina titel

en: Page Transitions
nl: Pagina overgangen

en: Page URL
nl: Pagina URL

en: Page Views
nl: Paginaweergaven

en: Page:
nl: Pagina:

en: Pages
nl: Pagina's

en: Pages:
nl: Pagina's:

en: Pagination
nl: Paginering

en: Panel
nl: Paneel

en: Paragraph Spacing
nl: Paragraaf afstand

en: Parameter Name
nl: Parameter naam

en: Parent
nl: Hoofditem

en: Parent Comment
nl: Hoofdreactie

en: Parent ID
nl: Hoofd ID

en: Password
nl: Wachtwoord

en: Password Label
nl: Wachtwoord label

en: Password Placeholder
nl: Wachtwoord plaatshouder

en: Past Day
nl: Laatste dag

en: Past Month
nl: Laatste maand

en: Past Quarter
nl: Laatste kwartaal

en: Past Week
nl: Laatste week

en: Past Year
nl: Laatste jaar

en: Paste URL
nl: Plak URL

en: Paste URL or type
nl: Plak URL of typ

en: Paste Waze link
nl: Waze link plakken

en: Paste display conditions
nl: Plak weergave voorwaarden

en: Paste the URL of the Facebook page.
nl: Plak de URL van de Facebook-pagina.

en: Pause
nl: Pauzeer

en: Pause %1$s
nl: %1$s pauzeren

en: Pause on Hover
nl: Pauzeren bij hoveren

en: Pause on Interaction
nl: Pauzeren bij interactie

en: Pause on hover
nl: Pauzeren bij hoveren

en: Pause on interaction
nl: Pauzeren bij interactie

en: PayPal Account
nl: PayPal account

en: PayPal Button
nl: PayPal knop

en: Payment
nl: Betaling

en: Payment Details
nl: Betalingsgegevens

en: Payment Method:
nl: Betalingsmethode:

en: Percentage Position
nl: Percentage positie

en: Period
nl: Periode

en: Permissions
nl: Machtigingen

en: Persisting
nl: Aanhoudend

en: Phone
nl: Telefoon

en: Picture Size
nl: Afbeelding grootte

en: Picture of %s
nl: Foto van %s

en: Placeholder
nl: Plaatshouder

en: Placeholder Color
nl: Plaatshouder kleur

en: Plain
nl: Platte tekst

en: Plain Permalink
nl: Platte permalink

en: Play
nl: Afspelen

en: Play %1$s
nl: %1$s afspelen

en: Play Icon
nl: Afspeel icoon

en: Play Speed
nl: Afspeelsnelheid

en: Play Video
nl: Speel video

en: Playlist
nl: Afspeellijst

en: Playlist Items
nl: Afspeellijst items

en: Playlist Name
nl: Afspeellijst naam

en: Please activate your license to get feature updates, premium support and unlimited access to the template library.
nl: Activeer je licentie om updates, premium ondersteuning en onbeperkte toegang tot de template bibliotheek te krijgen.

en: Please connect to Elementor in order to activate license.
nl: Maak verbinding met Elementor om de licentie te activeren.

en: Please enable the Review Rating
nl: Schakel alsjeblieft de beoordelingsfunctie in

en: Please enter a valid URL
nl: Voer een geldige URL in

en: Please enter your license key here
nl: Voer hier je licentiesleutel in

en: Please enter your license key.
nl: Voer je licentiesleutel in.

en: Please make sure the ID is unique and not used elsewhere on the page. This field allows %1$sA-z 0-9%2$s & underscore chars without spaces.
nl: Zorg ervoor dat de ID uniek is en niet elders in dit formulier wordt gebruikt. In dit veld zijn %1$sA-z 0-9%2$s & underscore karakters zonder spaties toegestaan.

en: Please note that switching on this option will disable some of the design controls.
nl: Houd er rekening mee dat het inschakelen van deze optie sommige ontwerpregelaars uitschakelt.

en: Please note that this user has notes/replies in Elementor Notes feature.
nl: Houd er rekening mee dat deze gebruiker notities/antwoorden heeft in de Elementor Notities functie.

en: Please note: The Stripe name and logos are trademarks or service marks of Stripe, Inc. or its affiliates in the U.S. and other countries. %s Other names may be trademarks of their respective owners.
nl: Opmerking: de naam Stripe en de logo's zijn handelsmerken of dienstmerken van Stripe, Inc. of haar affiliates in de VS en andere landen. %s Andere namen kunnen handelsmerken zijn van hun respectieve eigenaren.

en: Please refresh the page and try again.
nl: Vernieuw de pagina en probeer opnieuw.

en: Please select a taxonomy.
nl: Selecteer een taxonomie.

en: Please set a valid product
nl: Stel een geldig product in

en: Please set the embed type
nl: Stel het insluittype in

en: Plural
nl: Meervoud

en: Pointer Color
nl: Pointer kleur

en: Pointer Width
nl: Pointer breedte

en: Popular
nl: Populair

en: Popular Font Types
nl: Populaire lettertypesoorten

en: Popularity
nl: Populariteit

en: Popup
nl: Pop-up

en: Popups
nl: Pop-ups

en: Position
nl: Positie

en: Position in grid
nl: Positie in raster

en: Post
nl: Bericht

en: Post Code
nl: Postcode

en: Post Comments
nl: Bericht reacties

en: Post Content
nl: Bericht inhoud

en: Post Custom Field
nl: Bericht aangepast veld

en: Post Date
nl: Bericht datum

en: Post Excerpt
nl: Bericht samenvatting

en: Post ID
nl: Bericht ID

en: Post Image Attachments
nl: Bericht afbeeldingsbijlagen

en: Post Info
nl: Berichtinfo

en: Post Modified
nl: Bericht aangepast

en: Post Navigation
nl: Berichtnavigatie

en: Post Published
nl: Bericht gepubliceerd

en: Post Taxonomy
nl: Bericht taxonomie

en: Post Terms
nl: Bericht termen

en: Post Time
nl: Bericht tijd

en: Post Title
nl: Bericht titel

en: Post Type
nl: Berichttype

en: Post URL
nl: Bericht URL

en: Posts
nl: Berichten

en: Posts Archive
nl: Berichten archief

en: Posts Per Page
nl: Berichten per pagina

[ctx: Posts Query Control]
en: Manual Selection
nl: Handmatige selectie

en: Posts widget doesn't exist
nl: Berichten widget bestaat niet

en: Powered by
nl: Aangedreven door

en: Powered by %s
nl: Aangedreven door %s

en: Pre Text
nl: Vóór tekst

en: Preloader Delay
nl: Preloader vertraging

en: Pretty Permalink
nl: Pretty permalink

en: Prev
nl: Vorige

en: Prevent Closing on ESC Overlay
nl: Voorkom sluiten overlay bij ESC

en: Prevent Closing on ESC key
nl: Voorkom sluiten bij ESC-toets

en: Prevent Closing on Overlay
nl: Sluiten bij overlay voorkomen

en: Preview
nl: Voorbeeld

en: Preview Changes
nl: Wijzigingen bekijken

en: Preview Dynamic Content as
nl: Dynamische inhoud voorvertonen als

en: Preview Page Transition
nl: Voorbeeld paginaovergang

en: Preview Settings
nl: Voorvertoon instellingen

en: Preview a specific post or item
nl: Een specifiek bericht of item voorvertonen

en: Preview order with
nl: Bestelling voorvertonen met

en: Previous
nl: Vorige

en: Previous Arrow
nl: Vorige-pijl

en: Previous Button
nl: Vorige knop

en: Previous Icon
nl: Vorige icoon

en: Previous Label
nl: Vorige-label

en: Previous slide
nl: Vorige slide

en: Previous/Next
nl: Vorige/Volgende

en: Price
nl: Prijs

en: Price List
nl: Prijslijst

en: Price Table
nl: Prijstabel

en: Price Tag
nl: Prijs tag

en: Price and Quantity
nl: Prijs en hoeveelheid

en: Pricing
nl: Prijzen

en: Pricing & Payments
nl: Prijzen & betalingen

en: Primary Color
nl: Primaire kleur

en: Priority
nl: Prioriteit

en: Proceed to Checkout
nl: Doorgaan naar kassa

en: Product Archive
nl: Product archief

en: Product Categories
nl: Product categorieën

en: Product Content
nl: Product inhoud

en: Product Data Tabs
nl: Product gegevens-tabs

en: Product Gallery
nl: Product galerij

en: Product Image
nl: Product afbeelding

en: Product Images
nl: Product afbeeldingen

en: Product Link
nl: Product link

en: Product Meta
nl: Product meta

en: Product Name
nl: Product naam

en: Product Post
nl: Product bericht

en: Product Posts
nl: Product berichten

en: Product Price
nl: Product prijs

en: Product Rating
nl: Product beoordeling

en: Product Related
nl: Product gerelateerd

en: Product Sale
nl: Product sale

en: Product Short Description
nl: Product korte beschrijving

en: Product Stock
nl: Product voorraad

en: Product Taxonomy
nl: Product taxonomie

en: Product Terms
nl: Product termen

en: Product Title
nl: Product titel

en: Products
nl: Producten

en: Products Archive
nl: Producten archief

en: Products Archives
nl: Producten archieven

en: Products Count
nl: Producten aantal

en: Products Per Page
nl: Producten per pagina

en: Profile
nl: Profiel

en: Profile Photos
nl: Profielfoto's

en: Profile Picture
nl: Profielfoto

en: Progress
nl: Voortgang

en: Progress Bar
nl: Voortgangsbalk

en: Progress Color
nl: Voortgang kleur

en: Progress Indicator
nl: Voortgang indicator

en: Progress Tracker
nl: Voortgangstracker

en: Progress relative to
nl: Voortgang relatief aan

en: Project not found.
nl: Project niet gevonden.

en: Protected Posts
nl: Beveiligde berichten

en: Publish Settings
nl: Publiceer instellingen

en: Pulse
nl: Pulserend

en: Pulsing Dots
nl: Pulserende stippen

en: Purchase Button
nl: Kopen knop

en: Purchase Summary
nl: Aankoopoverzicht

en: Quantity
nl: Hoeveelheid

en: Quantity Borders
nl: Hoeveelheid-randen

en: Quick Access Bar
nl: Snelle toegangsbalk

en: Quotation
nl: Citaat

en: Radio
nl: Keuzerondje

en: Radio Button
nl: Keuzerondje

en: Radio Buttons
nl: Keuzerondjes

en: Random
nl: Willekeurig

en: Rating
nl: Beoordeling

en: Rating Count
nl: Beoordeling aantal

en: Ratio
nl: Verhouding

en: Re-open
nl: Heropen

en: Reaction
nl: Reactie

en: Reactivate License
nl: Licentie heractiveren

en: Read
nl: Gelezen

en: Read Less Label
nl: Lees minder-label

en: Read More
nl: Lees verder

en: Read More Label
nl: Lees meer-label

en: Read More Text
nl: Lees verder-tekst

en: Read More »
nl: Lees verder »

en: Read more about %s
nl: Lees meer over %s

en: Recent Posts
nl: Recente berichten

en: Recent posts
nl: Recente berichten

en: Recommend
nl: Aanbevolen

en: Recommended
nl: Aanbevolen

en: Redirect
nl: Omleiden

en: Redirect After Login
nl: Omleiden na inloggen

en: Redirect After Logout
nl: Omleiden na uitloggen

en: Redirect After Success
nl: Omleiden na succesvol

en: Redirect To
nl: Omleiden naar

en: Redirect URL
nl: Omleidings-URL

en: Redirect to link after selected timeout
nl: Omleiden naar link na geselecteerde time-out

en: Referer
nl: Verwijzer

en: Referrer
nl: Verwijzer

en: Refresh
nl: Vernieuwen

en: Register
nl: Registreer

en: Registration Date
nl: Registratiedatum

en: Regular Price
nl: Normale prijs

en: Reinstall
nl: Herinstalleren

en: Related
nl: Gerelateerd

en: Related Products
nl: Gerelateerde producten

en: Reload Editor
nl: Editor herladen

en: Reload Page
nl: Pagina herladen

en: Remember Me
nl: Onthoud mij

en: Remember me
nl: Onthoud mij

en: Remember to add the domain to your %1$sApp Domains%2$s
nl: Vergeet niet het domein toe te voegen aan je %1$sApp domeinen%2$s

en: Remote IP
nl: Externe IP

en: Remove Item
nl: Verwijder item

en: Remove Item Icon
nl: Verwijder item-icoon

en: Remove icon
nl: Verwijder-icoon

en: Remove this item
nl: Verwijder dit item

en: Rename
nl: Hernoem

en: Rename Site Part
nl: Siteonderdeel hernoemen

en: Renew Now
nl: Nu vernieuwen

en: Renew now
nl: Verleng nu

en: Renew to unlock all Elementor Pro features
nl: Verleng om alle Elementor Pro functies te ontgrendelen

en: Renew your Elementor Pro subscription to get %s and dozens more Pro widgets to expand your web-creation toolbox.
nl: Verleng je Elementor Pro abonnement om %s en tientallen andere Pro widgets te krijgen om je toolbox voor webcreatie uit te breiden.

en: Renew your license today, and get an exclusive, time-limited %s discount.
nl: Verleng je licentie vandaag nog en ontvang een exclusieve, tijd beperkte %s korting.

en: Renew your license today, to keep getting feature updates, premium support, Pro widgets & unlimited access to the template library.
nl: Verleng je licentie vandaag nog om updates, premium ondersteuning, Pro widgets en onbeperkte toegang tot de template bibliotheek te krijgen.

en: Repeater State - hidden
nl: Repeater-staat - verborgen

en: Repeating Bar
nl: Herhalende balk

en: Replaces the default WooCommerce Empty Cart screen with a custom template. (Don’t have one? Head over to %1$sSaved Templates%2$s)
nl: Vervangt het standaard WooCommerce lege winkelwagen-scherm door een aangepaste template. (Heb je er geen? Ga dan naar %1$sOpgeslagen templates%2$s)

en: Replaces the default WooCommerce customer dashboard screen with a custom template. (Don't have one? Head over to %1$sSaved Templates%2$s.)
nl: Vervangt de standaard WooCommerce klantendashboard met een aangepaste template. (Heb je er geen? Ga dan naar %1$sOpgeslagen templates%2$s).

en: Reply
nl: Reageer

en: Reply Button
nl: Antwoord knop

en: Reply-To
nl: Antwoorden-Aan

en: Request Locked
nl: Verzoek vergrendeld

en: Request Parameter
nl: Aanvraag parameter

en: Required
nl: Vereist

en: Required Field
nl: Verplicht veld

en: Required Mark
nl: Vereiste markering

en: Requirements that have to be met for the popup to open.
nl: Vereisten waaraan moet worden voldaan om de pop-up te openen.

en: Resolve
nl: Oplossen

en: Resource Box
nl: Bron vak

en: Resource Links
nl: Bron links

en: Resources
nl: Bronnen

en: Restore
nl: Herstel

en: Results
nl: Resultaten

en: Results for search
nl: Resultaten voor zoekopdracht

en: Returning Customer
nl: Terugkerende klant

en: Returning customer?
nl: Terugkerende klant?

en: Reverse
nl: Omkeren

en: Reverse Time
nl: Tijd omkeren

en: Review
nl: Beoordeling

en: Review Count
nl: Recensie aantal

en: Reviews
nl: Beoordelingen

en: Revision restored.
nl: Revisies hersteld.

en: Ribbon
nl: Lint

en: Right
nl: Rechts

en: Role
nl: Rol

en: Rollback Pro Version
nl: Pro versie terugdraaien

en: Rollback to Previous Version
nl: Terugdraaien naar vorige versie

en: Rotate
nl: Draaien

en: Rotating Text
nl: Roterende tekst

en: Round Ticket
nl: Ronde ticket

en: Rounded
nl: Afgerond

en: Rounded Edges
nl: Afgeronde randen

en: Row
nl: Rij

en: Row Height
nl: Rij hoogte

en: Rows
nl: Regels

en: Rows Gap
nl: Rijen ruimte

en: Rubber Band
nl: Rubber band

en: SDK Token
nl: SDK-token

en: SVG fonts allow SVG to be used as glyphs when displaying text, Used by Legacy iOS
nl: SVG-lettertypes maken het mogelijk SVG-symbolen te gebruiken bij het weergeven van tekst, gebruikt door legacy iOS

en: Sale
nl: Aanbieding

en: Sale Flash
nl: Sale flash

en: Sale Price
nl: Sale prijs

en: Sample Link Text
nl: Voorbeeld linktekst

en: Sample Video
nl: Voorbeeldvideo

en: Sandbox Email Account
nl: Sandbox e-mailaccount

en: Saturday
nl: Zaterdag

en: Save
nl: Opslaan

en: Save %s
nl: Opslaan %s

en: Save & Close
nl: Opslaan & sluiten

en: Save Changes
nl: Wijzigingen opslaan

en: Save Your First Global Widget
nl: Je eerste globale widget opslaan

en: Save a widget as global, then add it to multiple areas. All areas will be editable from one single place.
nl: Sla een widget op als globaal en voeg deze dan toe aan meerdere gebieden. Alle gebieden kunnen vanaf één plek worden bewerkt.

en: Save your widget as a global widget
nl: Je widget opslaan als globale widget

en: Say hello to %s WooCommerce notices!
nl: Zeg hallo tegen %s WooCommerce meldingen!

en: Say hello to %s WooCommerce pages!
nl: Zeg hallo tegen %s WooCommerce pagina's!

en: Scale
nl: Schalen

en: Schedule date and time
nl: Datum en tijd plannen

en: Score Threshold
nl: Score drempel

en: Score threshold should be a value between 0 and 1, default: 0.5
nl: Score drempel moet een waarde tussen 0 en 1 zijn, standaard: 0,5

en: Scroll
nl: Scrollen

en: Scroll Direction
nl: Scroll richting

en: Scroll Padding
nl: Scroll padding

en: Scroll Snap
nl: Scroll snap

en: Scroll Snap Stop
nl: Scroll snap stop

en: Scroll Snap makes the viewport stop on a specific position of a section when scrolling ends.%sTo avoid glitches and conflicts, we recommend not to use Scroll Snap together with animations or Motion effects.
nl: Scroll snap zorgt ervoor dat de viewport stopt op een specifieke positie van een sectie wanneer het scrollen eindigt.%sOm glitches en conflicten te voorkomen, raden we aan om Scroll snap niet te gebruiken samen met animaties of bewegingseffecten.

en: Scroll Speed
nl: Scroll snelheid

en: Scroll items if they don’t fit into their parent container
nl: Scroll items als ze niet in hun hoofdcontainer passen

en: Scroll speed
nl: Scroll snelheid

en: Scrolling Effects
nl: Scroll effecten

en: Seal the deal on your Form Submissions
nl: Sluit de deal met je formulierinzendingen

en: Search
nl: Zoeken

en: Search & Select
nl: Zoek & selecteer

en: Search Engines
nl: Zoekmachines

en: Search Field
nl: Zoek veld

en: Search Font
nl: Zoek lettertype

en: Search Font Types
nl: Zoek lettertypesoorten

en: Search Form
nl: Zoekformulier

en: Search Icon Set
nl: Zoek iconenset

en: Search Results
nl: Zoekresultaten

en: Search Results for: %s
nl: Zoekresultaten voor: %s

en: Search Term
nl: Zoekterm

en: Search results
nl: Zoekresultaten

en: Search...
nl: Zoeken…

en: Searching...
nl: Bezig met zoeken…

en: Second item on the list
nl: Tweede item op de lijst

en: Secondary Color
nl: Secundaire kleur

en: Secondary Title
nl: Secundaire titel

en: Secondary Titles
nl: Secundaire titels

en: Seconds
nl: Seconden

en: Secret Key
nl: Geheime sleutel

en: Section
nl: Sectie

en: Section Title
nl: Sectie titel

en: Section Titles
nl: Sectie titels

en: Sections
nl: Secties

en: Seen by
nl: Gezien door

en: Select
nl: Selecteer

en: Select .%s file
nl: Selecteer .%s bestand

en: Select Roles
nl: Selecteer rollen

en: Select a date
nl: Selecteer een datum

en: Select a location
nl: Selecteer een locatie

en: Select a page
nl: Selecteer een pagina

en: Select a taxonomy
nl: Selecteer een taxonomie

en: Select a time
nl: Selecteer een tijd

en: Select a widget
nl: Selecteer een widget

en: Select an element on the page to leave a comment, ask a question, etc.
nl: Selecteer een element op de pagina om een opmerking achter te laten, een vraag te stellen, enz.

en: Select an option
nl: Selecteer een optie

en: Select bulk action
nl: Selecteer bulk actie

en: Select field
nl: Selecteer veld

en: Select post type
nl: Berichttype selecteren

en: Select sections of the cart to customize:
nl: Selecteer delen van de winkelwagen die je wilt aanpassen:

en: Select sections of the checkout to customize:
nl: Selecteer gedeeltes van de kassa om aan te passen:

en: Select the pages you want to use as your default WooCommerce shop pages
nl: Selecteer de pagina's die je wilt gebruiken als je standaard WooCommerce winkelpagina's

en: Select...
nl: Selecteer…

en: Selected Text
nl: Geselecteerde tekst

en: Selected loop grid
nl: Geselecteerde loop raster

en: Self Hosted
nl: Zelf gehost

en: Send
nl: Verstuur

en: Send Additional Data to Drip
nl: Extra gegevens naar Drip sturen

en: Send As
nl: Verstuur als

en: Send Voice Mail
nl: Verstuur voicemail

en: Send all form fields to drip as custom fields
nl: Alle formuliervelden als aangepaste velden naar Drip sturen

en: Send files
nl: Bestanden verzenden

en: Separate Font Types with commas
nl: Lettertypesoorten scheiden met komma's

en: Separate emails with commas
nl: Scheid e-mails met komma's

en: Separator
nl: Scheider

en: Separator Between
nl: Scheider tussen

en: Separator Color
nl: Scheider kleur

en: Separator Width
nl: Scheider breedte

en: Sequence Duration
nl: Sequentie duur

en: Sequenced Animation
nl: Animatie in volgorde

en: Server Error
nl: Serverfout

en: Server Time
nl: Server tijd

en: Services
nl: Diensten

en: Session
nl: Sessie

en: Sessions
nl: Sessies

en: Set
nl: Ingesteld

en: Set custom Hotspot size that will only affect this specific hotspot.
nl: Stel aangepaste hotspot grootte in die alleen van invloed is op deze specifieke hotspot.

en: Set custom Tooltip opening that will only affect this specific hotspot.
nl: Stel een aangepaste tooltip opening in die alleen effect heeft op deze specifieke hotspot.

en: Set custom attributes for the wrapper element. Each attribute in a separate line. Separate attribute key from the value using %s character.
nl: Stel aangepaste attributen in voor het wrapper-element. Elk attribuut op een aparte regel. Scheid de attribuutsleutel van de waarde met het %s teken.

en: Set custom style that will only affect this specific slide.
nl: Stel een aangepaste stijl in die alleen van invloed is op deze specifieke slide.

en: Set how many slides are scrolled per swipe.
nl: Stel in hoeveel slides per veeg worden gescrold.

en: Set one or more conditions for this element
nl: Stel één of meer voorwaarden in voor dit element

en: Set the conditions that determine where your %s is used throughout your site.
nl: Stel de voorwaarden in die bepalen waar je %s wordt gebruikt op je site.

en: Set the conditions that determine where your code snippet is used throughout your site.
nl: Stel de voorwaarden in die bepalen waar je code snippet op je site wordt gebruikt.

en: Set the conditions that determine where your template is used throughout your site.
nl: Stel de voorwaarden in die bepalen waar je template op je hele site wordt gebruikt.

en: Set to Yes to avoid duplicate posts from showing up on the page. This only affects the frontend.
nl: Stel in op Ja om te voorkomen dat dubbele berichten op de pagina worden weergegeven. Dit heeft alleen invloed op de front-end.

en: Set to Yes to avoid duplicate posts from showing up. This only effects the frontend.
nl: Stel in op Ja om te voorkomen dat dubbele berichten worden weergegeven. Dit heeft alleen effect op de front-end.

en: Set to `Disable` in order to use your Theme's or WooCommerce's mini-cart template instead of Elementor's.
nl: Zet op 'Uitschakelen' om de mini-winkelwagen template van je thema of WooCommerce te gebruiken in plaats van die van Elementor.

en: Set to include parent comment (if URL is a reply).
nl: Stel in om hoofdreactie op te nemen (als URL een antwoord is).

en: Set your %1$s in the %2$sIntegrations Settings%3$s.
nl: Stel je %1$s in in de %2$sIntegratie instellingen%3$s.

en: Set your Facebook App ID in the %1$sIntegrations Settings%2$s
nl: Stel je Facebook App ID in bij %1$sIntegratie instellingen%2$s

en: Setting a ‘Before’ date will show all the posts published until the chosen date (inclusive).
nl: Als je een 'Vóór'-datum instelt, worden alle berichten getoond die tot en met de gekozen datum zijn gepubliceerd.

en: Setting an ‘After’ date will show all the posts published since the chosen date (inclusive).
nl: Als je een 'Ná'-datum instelt, worden alle berichten getoond die sinds de gekozen datum (inclusief) zijn gepubliceerd.

en: Settings
nl: Instellingen

en: Shadow
nl: Schaduw

en: Shake
nl: Schudden

en: Shape
nl: Vorm

en: Shape Divider
nl: Vorm verdelers

[ctx: Shapes]
en: Circle
nl: Cirkel

[ctx: Shapes]
en: Curly
nl: Krullend

[ctx: Shapes]
en: Diagonal
nl: Diagonaal

[ctx: Shapes]
en: Double
nl: Dubbel

[ctx: Shapes]
en: Double Underline
nl: Dubbele onderstreping

[ctx: Shapes]
en: Strikethrough
nl: Doorhalen

[ctx: Shapes]
en: Underline
nl: Onderstreept

[ctx: Shapes]
en: Underline Zigzag
nl: Onderstreept zigzag

en: Share Button
nl: Deel knop

en: Share Buttons
nl: Deel knoppen

en: Share on %s
nl: Delen op %s

en: Share your thoughts with a Note
nl: Deel je gedachten met een Notitie

en: Sharing
nl: Delen

en: Ship to a different address?
nl: Verzenden naar een ander adres?

en: Shipping Address
nl: Verzendadres

en: Shipping Details
nl: Verzendgegevens

en: Shipping Price
nl: Verzendprijs

en: Shop
nl: Winkel

en: Shop Now
nl: Nu winkelen

en: Shop Page
nl: Winkelpagina

en: Short Description
nl: Korte beschrijving

en: Shorten
nl: Verkorten

en: Show
nl: Toon

en: Show All
nl: Alles weergeven

en: Show Close Button After
nl: Toon sluit-knop na

en: Show Home Title
nl: Toon start titel

en: Show Image
nl: Toon afbeelding

en: Show Label
nl: Label tonen

en: Show Less
nl: Toon minder

en: Show Message
nl: Toon bericht

en: Show More
nl: Toon meer

en: Show Profile
nl: Toon profiel

en: Show Quantity
nl: Toon hoeveelheid

en: Show Result Count
nl: Toon aantal resultaten

en: Show Text
nl: Toon tekst

en: Show Thumbnail
nl: Toon thumbnail

en: Show Title
nl: Titel tonen

en: Show after X page views
nl: Toon na X paginaweergaven

en: Show after X sessions
nl: Toon na X sessies

en: Show captions if available (only on desktop).
nl: Toon bijschriften indien beschikbaar (alleen op desktop).

en: Show me how
nl: Laat me zien hoe

en: Show more details
nl: Toon meer details

en: Show on browsers
nl: Toon in browsers

en: Show on devices
nl: Toon op apparaten

en: Show resolved
nl: Toon opgeloste

en: Show the full text of the post
nl: Toon de volledige tekst van het bericht

en: Show unread only
nl: Alleen ongelezen tonen

en: Show up to X times
nl: Toon tot X keer

en: Show when arriving from
nl: Toon bij aankomst uit

en: Showcase
nl: Uitlichten

en: Side Cart
nl: Winkelwagen zijbalk

en: Single
nl: Enkelvoudig

en: Single Page
nl: Enkelvoudige pagina

en: Single Pages
nl: Enkelvoudige pagina's

en: Single Post
nl: Enkelvoudig bericht

en: Single Posts
nl: Enkelvoudige berichten

en: Single Product
nl: Enkelvoudig product

en: Single Product Page
nl: Enkelvoudige productpagina

en: Single Products
nl: Enkelvoudige producten

en: Singles
nl: Enkelvoudigen

en: Singular
nl: Enkelvoudige

en: Site Key
nl: Site sleutel

en: Site Logo
nl: Site logo

en: Site Tagline
nl: Site slogan

en: Site Title
nl: Site titel

en: Size
nl: Grootte

en: Size in MB
nl: Grootte in MB

en: Size is in MB. If you need to increase max upload size please contact your hosting.
nl: Als je de maximale uploadgrootte wilt vergroten, neem dan contact op met je hostingbedrijf.

en: Skip Taxonomy
nl: Taxonomie overslaan

en: Slide 1 Heading
nl: Slide 1 koptekst

en: Slide 2 Heading
nl: Slide 2 koptekst

en: Slide 3 Heading
nl: Slide 3 koptekst

en: Slide By Direction
nl: Slide per richting

en: Slide Heading
nl: Slide koptekst

en: Slide In Down
nl: Inschuiven omlaag

en: Slide In Left
nl: Inschuiven links

en: Slide In Right
nl: Inschuiven rechts

en: Slide In Up
nl: Inschuiven omhoog

en: Slide Out Down
nl: Uitschuiven omlaag

en: Slide Out Left
nl: Uitschuiven links

en: Slide Out Right
nl: Uitschuiven rechts

en: Slide Out Up
nl: Uitschuiven omhoog

en: Slide Title
nl: Slide titel

en: Slider Options
nl: Slider opties

en: Slides Name
nl: Slides naam

en: Slides Per View
nl: Slides per weergave

en: Slides on display
nl: Slides om weer te geven

en: Slides on scroll
nl: Slides om te scrollen

en: Slides to Scroll
nl: Slides om te scrollen

en: Slow
nl: Langzaam

en: Small
nl: Klein

en: Small Header
nl: Kleine header

en: Snap Position
nl: Snap positie

en: Soft Beat
nl: Zacht kloppen

en: Solid
nl: Doorgetrokken

en: Some notes are not shown.
nl: Sommige notities worden niet getoond.

en: Something went wrong
nl: Er is iets misgegaan

en: Something went wrong, please refresh the page.
nl: Er is iets misgegaan, vernieuw de pagina.

en: Something went wrong, please try again later.
nl: Er is iets misgegaan, probeer het later nog eens.

en: Something went wrong.
nl: Er ging iets mis.

en: Source
nl: Bron

en: Source Type
nl: Bron type

en: Space
nl: Ruimte

en: Space Between
nl: Tussenruimte

en: Space Between Dots
nl: Ruimte tussen stippen

en: Space From slides
nl: Ruimte vanaf slides

en: Space between
nl: Tussenruimte

en: Space between Items
nl: Ruimte tussen items

en: Space from bottom
nl: Ruimte vanaf onderkant

en: Space from top
nl: Ruimte vanaf bovenkant

en: Spacing
nl: Afstand

en: Spam detected
nl: Spam gedetecteerd

en: Speed
nl: Snelheid

en: Spinner Color
nl: Spinner kleur

en: Spinning
nl: Draaien

en: Square
nl: Vierkant

en: Square Ticket
nl: Vierkante ticket

en: Stacked
nl: Gestapeld

en: Standard
nl: Standaard

en: Star Color
nl: Ster kleur

en: Star Size
nl: Ster grootte

en: Start (before)
nl: Begin (vóór)

en: Start Date
nl: Startdatum

en: Start Point
nl: Startpunt

en: Start by creating a master item. All the other instances in the grid will match this design. Then go back to the widget in the editor panel and assign both a template and a source of content. Your grid should populate automatically.
nl: Begin met het maken van een hoofditem. Alle andere exemplaren in het raster zullen overeenkomen met dit ontwerp. Ga dan terug naar de widget in het editorpaneel en wijs zowel een template als een inhoudsbron toe. Je raster zou automatisch gevuld moeten worden.

en: Start customizing every part of your site
nl: Begin met het aanpassen van elk onderdeel van je site

en: Start for free
nl: Gratis starten

en: Start grid from chosen taxonomy
nl: Start raster van gekozen taxonomie

en: Start typing its name
nl: Begin met typen van de naam

en: State
nl: Staat

en: Static
nl: Statisch

en: Static item position
nl: Statische item positie

en: Stay In Column
nl: Blijf in kolom

en: Step
nl: Stap

en: Step Buttons
nl: Stap knoppen

en: Steps
nl: Stappen

en: Steps Settings
nl: Stappen instellingen

en: Sticky Offset
nl: Sticky offset

en: Sticky On
nl: Sticky op

en: Sticky Right Column
nl: Sticky rechterkolom

en: Sticky-posts ordering is visible on frontend only
nl: Sorteren van sticky-berichten is alleen zichtbaar op de front-end

en: Stock Status
nl: Voorraadstatus

en: Street Address
nl: Straatnaam

en: Stretch
nl: Uitrekken

en: Stretch the dropdown of the menu to full width.
nl: Rek de dropdown van het menu uit tot volledige breedte.

en: Stripe Button
nl: Stripe knop

en: Stripe test environment
nl: Stripe testomgeving

en: Style
nl: Stijl

en: Style the dropdown box that contains menu items.
nl: Style de dropdown box die menu-items bevat.

en: Styles apply to items when the menu switches to dropdown layout
nl: Stijlen zijn van toepassing op items wanneer het menu overschakelt naar dropdown lay-out

en: Sub Title
nl: Ondertitel

en: Subject
nl: Onderwerp

en: Submenu Indicator
nl: Submenu indicator

en: Submission
nl: Inzending

en: Submission Date
nl: Datum inzending

en: Submission ID
nl: Inzending ID

en: Submission has been successfully updated. | %d submissions have been successfully updated.
nl[0]: Inzending is succesvol geüpdatet.
nl[1]: %d inzendingen zijn succesvol geüpdatet.

en: Submission not found or not in trash.
nl: Inzending niet gevonden of niet in prullenbak.

en: Submission not found.
nl: Inzending niet gevonden.

en: Submissions
nl: Inzendingen

en: Submit
nl: Verzenden

en: Submit Button
nl: Verzendknop

en: Submit button
nl: Verzenden knop

en: Subscriber already exists.
nl: Abonnee bestaat al.

en: Subscription
nl: Abonnement

en: Subtotal
nl: Subtotaal

en: Succeed
nl: Geslaagd

en: Success
nl: Succesvol

en: Success Icon
nl: Succesvol icoon

en: Success Message
nl: Succesvol bericht

en: Success Message Color
nl: Succesvol berichtkleur

en: Success Message Duration
nl: Succesvol berichtduur

en: Sunday
nl: Zondag

en: Supported in "https" sites only
nl: Alleen ondersteund op "https"-sites

en: Swing
nl: Zwaaien

en: Switch Account
nl: Account omschakelen

en: Switch on comments from either the discussion box on the WordPress post edit screen or from the WordPress discussion settings.
nl: Schakel reacties in via de discussie box op het bewerkingsscherm van WordPress berichten of via de discussie-instellingen van WordPress.

en: Switch to table view
nl: Overschakelen naar tabelweergave

en: Tab 1 Name
nl: Tab 1 naam

en: Tab 2 Name
nl: Tab 2 naam

en: Tab Name
nl: Tab naam

en: Table
nl: Tabel

en: Table of Contents
nl: Inhoudsopgave

en: Tabs Position
nl: Tabs positie

en: Take me there
nl: Breng me erheen

en: Target URL
nl: Doel URL

en: Tax
nl: Belasting

en: Tax Percentage
nl: Belastingpercentage

en: Tax Rate
nl: Belastingtarief

en: Taxonomy
nl: Taxonomie

en: Taxonomy Children
nl: Sub-taxonomieën

en: Taxonomy Filter
nl: Taxonomiefilter

en: Tel
nl: Telefoon

en: Terms
nl: Termen

en: Terms & Conditions
nl: Algemene voorwaarden

en: Terms are items in a taxonomy. The available taxonomies are: Categories, Tags, Formats and custom taxonomies.
nl: Termen zijn items in een taxonomie. De beschikbare taxonomieën zijn: categorieën, tags, formaten en aangepaste taxonomieën.

en: Test Secret key
nl: Test geheime sleutel

en: Testimonial Carousel
nl: Aanbeveling carrousel

en: Text
nl: Tekst

en: Text Align
nl: Tekst uitlijning

en: Text Color
nl: Tekst kleur

en: Text Padding
nl: Tekst padding

[ctx: Text Shadow Control]
en: Shadow
nl: Schaduw

en: Text Wrap
nl: Tekstomloop

en: Text and Icon Color
nl: Tekst en iconen kleur

en: Textarea
nl: Tekstgebied

en: Thank You. Your order has been received.
nl: Bedankt. Je bestelling is ontvangen.

en: The "Collapse" option should only be used if the Table of Contents is made sticky
nl: De optie “Samenvouwen” moet alleen worden gebruikt als de inhoudsopgave sticky is gemaakt

en: The %s widget was not found in your template.
nl: De %s widget werd niet gevonden in je template.

en: The Autoplay is inactive while editing. Preview your page to see it in action.
nl: Het automatisch afspelen is niet actief tijdens het bewerken. Bekijk een voorbeeld van je pagina om het in actie te zien.

en: The Captcha field cannot be blank. Please enter a value.
nl: Het Captcha-veld mag niet leeg zijn. Voer een waarde in.

en: The Icon Set prefix already exists in your site. In order to avoid conflicts we recommend to use a unique prefix per Icon Set.
nl: Het iconenset-voorvoegsel bestaat al in je site. Om conflicten te voorkomen, raden we aan om een uniek voorvoegsel per iconenset te gebruiken.

en: The Order Summary and Payment sections will remain in place while scrolling.
nl: Het bestellingsoverzicht en betaling secties blijven op hun plaats staan tijdens het scrollen.

en: The Theme Comments skin uses the currently active theme comments design and layout to display the comment form and comments.
nl: De thema reacties-skin gebruikt het huidige actieve thema reacties ontwerp en lay-out om het reactieformulier en reacties weer te geven.

en: The Web Open Font Format 2, Used by Super Modern Browsers
nl: De Web Open Font Format 2, gebruikt door supermoderne browsers

en: The Web Open Font Format, Used by Modern Browsers
nl: Het Web Open Font-formaat, gebruikt door moderne browsers

en: The amount of items displayed in your Archive is set in your WordPress settings. %s
nl: Het aantal items dat wordt weergegeven in je Archief wordt ingesteld in je WordPress instellingen. %s

en: The editor preview might look different from the live site. Please make sure to check the frontend.
nl: Het editor-voorbeeld kan er anders uitzien dan de live site. Controleer de front-end.

en: The field accepts only numbers and phone characters (#, -, *, etc).
nl: Het veld accepteert alleen nummers en telefoontekens (#, -, *, enz.).

en: The field should be in HH:MM format.
nl: Het veld moet in het formaat HH:MM staan.

en: The field value must be greater than or equal to %s.
nl: De veldwaarde moet groter dan of gelijk zijn aan %s.

en: The field value must be less than or equal to %s.
nl: De veldwaarde moet kleiner dan of gelijk aan %s zijn.

en: The footer template allows you to easily design and edit custom WordPress footers without the limits of your theme’s footer design constraints
nl: Met de footer template kun je eenvoudig aangepaste WordPress footers ontwerpen en bewerken zonder de beperkingen van het footer ontwerp van je thema

en: The header template allows you to easily design and edit custom WordPress headers so you are no longer constrained by your theme’s header design limitations.
nl: Met de header template kun je eenvoudig aangepaste WordPress headers ontwerpen en bewerken, zodat je niet langer wordt belemmerd door de beperkingen van het headerontwerp van je thema.

en: The hover effect is inactive while editing. Preview your page to see it in action.
nl: Het hoveren effect is niet actief tijdens het bewerken. Bekijk een voorbeeld van je pagina om het in actie te zien.

en: The note you are looking for was not found.
nl: De notitie die je zoekt is niet gevonden.

en: The response parameter is invalid or malformed.
nl: De response parameter is ongeldig of misvormd.

en: The response parameter is missing.
nl: De response parameter ontbreekt.

en: The secret parameter is invalid or malformed.
nl: De geheime parameter is ongeldig of misvormd.

en: The secret parameter is missing.
nl: De geheime parameter ontbreekt.

en: The style of this widget is often affected by your theme and plugins. If you experience any such issue, try to switch to a basic theme and deactivate related plugins.
nl: De stijl van deze widget wordt vaak beïnvloed door je thema en plugins. Als je een dergelijk probleem ervaart, probeer dan over te schakelen op een eenvoudig thema en deactiveer gerelateerde plugins.

en: The uploaded file exceeds the %1$s directive in %2$s.
nl: Het geüploade bestand overschrijdt de %1$s richtlijn in %2$s.

en: The uploaded file exceeds the %s directive that was specified in the HTML form.
nl: Het geüploade bestand overschrijdt de %s richtlijn die was opgegeven in het HTML-formulier.

en: The uploaded file was only partially uploaded.
nl: Het geüploade bestand is slechts gedeeltelijk geüpload.

en: The zip file provided is not supported!
nl: Het meegeleverde zip-bestand wordt niet ondersteund!

en: Theme
nl: Thema

en: Theme Builder
nl: Thema bouwer

en: Theme Builder could not be loaded
nl: Thema bouwer kon niet worden geladen

en: Theme Comments
nl: Thema reacties

en: Then you can find all your templates in one convenient library.
nl: Dan kun je al je templates terugvinden in één handige bibliotheek.

en: There are no menus in your site.
nl: Je site bevat geen menu's.

en: There is no error, the file uploaded with success.
nl: Er is geen fout, het bestand is succesvol geüpload.

en: There is nothing to export.
nl: Er is niets om te exporteren.

en: There was an error while trying to upload your file.
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het uploaden van je bestand.

en: These keys will serve as your default API key for all stripe implementations on your site.
nl: Deze sleutels zullen dienen als je standaard API-sleutel voor alle Stripe implementaties op je site.

en: These messages override Stripe's error messages.
nl: Deze berichten overschrijven de foutmeldingen van Stripe.

en: They need permission to view this post.
nl: Ze hebben toestemming nodig om dit bericht te bekijken.

en: Third item on the list
nl: Derde item op de lijst

en: This affects the types of widgets and templates you can use for your master item.
nl: Dit beïnvloedt de soorten widgets en templates die je kunt gebruiken voor je hoofditem.

en: This appears when the search yields no results.
nl: Dit verschijnt als de zoekopdracht geen resultaten oplevert.

en: This control confines the Table of Contents to heading elements under a specific container
nl: Deze optie begrenst de Inhoudsopgave tot koptekst-elementen onder een specifieke container

en: This field is required.
nl: Dit veld is vereist.

en: This file exceeds the maximum allowed size.
nl: Dit bestand overschrijdt de maximaal toegestane grootte.

en: This file type is not allowed.
nl: Dit bestandstype is niet toegestaan.

en: This includes activating your Elementor Pro license on a specific site.
nl: Dit omvat het activeren van je Elementor Pro licentie op een specifieke site.

en: This is an example of a WooCommerce notice. (You won't see this while previewing your site.)
nl: Dit is een voorbeeld van een WooCommerce melding. (Je ziet dit niet als je een voorbeeld van je site bekijkt.)

en: This is how WooCommerce provides an info notice.
nl: Dit is hoe WooCommerce een infomelding laat zien.

en: This is how an error notice would look.
nl: Zo ziet een foutmelding eruit.

en: This is text element
nl: Dit is een tekst element

en: This is the address given to you by PayPal when you set up a sandbox with your developer account. You can use the sandbox to test your purchase flow.
nl: Dit is het adres dat PayPal je geeft wanneer je een sandbox instelt met je ontwikkelaarsaccount. Je kunt de sandbox gebruiken om je aankoopflow te testen.

en: This is the heading
nl: Dit is de koptekst

en: This is the page color behind your loading animation
nl: Dit is de paginakleur achter je laadanimatie

en: This is what a WooCommerce message notice looks like.
nl: Zo ziet een WooCommerce berichtmelding eruit.

en: This message is not visible to site visitors.
nl: Dit bericht is niet zichtbaar voor bezoekers van de site.

en: This option will allow the right column (e.g, Cart Totals) to be sticky while scrolling.
nl: Met deze optie blijft de rechterkolom (bijv. Winkelwagen totalen) vaststaan tijdens het scrollen.

en: This page contains notes on elements that are still in draft mode.
nl: Deze pagina bevat aantekeningen over elementen die nog in conceptmodus zijn.

en: This page is
nl: Deze pagina is

en: This person needs: (1) permission to view this post, as well as (2) access to use Notes.
nl: Deze persoon heeft nodig: (1) toestemming om deze post te bekijken en (2) toegang om Notities te gebruiken.

en: This post is password protected. Enter the password to view comments.
nl: Dit bericht is beveiligd met een wachtwoord. Voer het wachtwoord in om reacties te bekijken.

en: This template includes the header, full-width content and footer
nl: Dit template bevat de koptekst, inhoud over de volledige breedte en voettekst

en: This will make the widget stop being global. It'll be reverted into being just a regular widget.
nl: Dit zorgt ervoor dat de widget niet langer globaal is. Het wordt weer een gewone widget.

en: Thursday
nl: Donderdag

en: Time
nl: Tijd

en: Time Format
nl: Tijdformaat

en: Time of the day
nl: Tijd van de dag

en: Timeline
nl: Tijdlijn

en: Times
nl: Keren

en: Timestamp
nl: Tijdstempel

en: Timezone
nl: Tijdzone

en: Title
nl: Titel

en: Title Alignment
nl: Titel uitlijning

en: Title Color
nl: Titel kleur

en: Title HTML Tag
nl: Titel HTML-tag

en: Titles
nl: Titels

en: Titles & Totals
nl: Titels & totalen

en: To
nl: Aan

en: To Left
nl: Naar links

en: To Right
nl: Naar rechts

en: To change the Products Archive’s layout, go to Appearance > Customize.
nl: Om de lay-out van de producten archieven te wijzigen, ga je naar Weergave > Customizer.

en: To change the design of your notices, go to your %1$sWooCommerce Settings%2$s
nl: Om het ontwerp van je meldingen te wijzigen, ga je naar je %1$sWooCommerce instellingen%2$s

en: To continue, set different conditions for each so they don't conflict.
nl: Om door te gaan, stel voor elk verschillende voorwaarden in, zodat ze niet met elkaar conflicteren.

en: To edit the title of your site, go to %1$sSite Identity%2$s.
nl: Ga naar %1$sSite identiteit%2$s om de titel van je site te bewerken.

en: To integrate with our forms you need an %1$sAPI Key%2$s.
nl: Om met onze formulieren te kunnen integreren heb je een %1$sAPI-sleutel%2$s nodig.

en: To manage these options, go to your Stripe account > Products >  Tax Rates.
nl: Om deze opties te beheren, ga je naar je Stripe account > Producten > Belastingtarieven.

en: To open your Off-Canvas, add a link or button to your page, and set its dynamic tag to 'Off-Canvas'.
nl: Om je off-canvas te openen, voeg je een link of knop toe aan je pagina en stel je de dynamische tag in op 'Off-canvas'.

en: To use reCAPTCHA V3, you need to add the API Key and complete the setup process in Dashboard > Elementor > Settings > Integrations > reCAPTCHA V3.
nl: Om reCAPTCHA V3 te gebruiken, moet je de API-sleutel toevoegen en het installatieproces voltooien in Dashboard > Elementor > Instellingen > Integraties > reCAPTCHA V3.

en: To use reCAPTCHA, you need to add the API Key and complete the setup process in Dashboard > Elementor > Settings > Integrations > reCAPTCHA.
nl: Om reCAPTCHA te gebruiken, moet je de API-sleutel toevoegen en het installatieproces voltooien in Dashboard > Elementor > Instellingen > Integraties > reCAPTCHA.

en: To view the validation badge, switch to preview mode
nl: Schakel over naar de voorbeeldmodus om de validatiebadge te bekijken

en: Today
nl: Vandaag

en: Toggle Align
nl: Toggle uitlijning

en: Toggle Button
nl: Toggle knop

en: Toggle Icon
nl: Toggle icoon

en: Toggle Off-Canvas
nl: Off-canvas togglen

en: Toggle Popup
nl: Toggle pop-up

en: Tooltip Content
nl: Tooltip inhoud

en: Top
nl: Boven

en: Top 10 Recipes
nl: Top 10 recepten

en: Top Bar
nl: Top balk

en: Top Recipes
nl: Beste recepten

en: Top Spacing
nl: Afstand boven

en: Total
nl: Totaal

en: Totals
nl: Totalen

en: Town / City
nl: Stad / Dorp

en: Tracker Background
nl: Tracker achtergrond

en: Tracker Type
nl: Tracker type

en: Transaction Type
nl: Transactie type

en: Transactions made through your PayPal button will be registered under this account.
nl: Transacties via je PayPal knop worden onder dit account geregistreerd.

en: Transition
nl: Overgang

en: Transition Duration
nl: Overgangsduur

en: Transition Speed
nl: Overgangssnelheid

en: Transparency
nl: Transparantie

en: Trash
nl: Prullenbak

en: TrueType Fonts, Used for better supporting Safari, Android, iOS
nl: TrueType-lettertypes, gebruikt voor betere ondersteuning van Safari, Android, iOS

en: Try it now
nl: Probeer het nu

en: Tuesday
nl: Dinsdag

en: Turn submissions into leads with automated replies, welcome series, and smart tagging — all inside WordPress.
    With Send, you build relationships from the first interaction.
nl: Zet inzendingen om in leads met geautomatiseerde antwoorden, welkomstseries en slimme tagging — allemaal binnen WordPress.
    Met Send bouw je vanaf de eerste interactie een relatie op.

en: Turning leads into sales can be easy.<br />Let Send do the work
nl: Leads omzetten in verkopen kan eenvoudig zijn.<br />Laat Send het werk doen.

en: Tweet Button
nl: Tweet-knop

en: Two Way Progress Bar
nl: Tweewegs voortgangsbalk

en: Two columns
nl: Twee kolommen

en: Type a note. Use @ to mention...
nl: Typ een opmerking. Gebruik @ om te vermelden…

en: Type a value
nl: Typ een waarde

en: Type to search
nl: Type hier om te zoeken

en: Type to start searching...
nl: Typ om te zoeken…

en: Type your reply. Use @ to mention...
nl: Typ je antwoord. Gebruik @ om te vermelden…

en: TypeKit partners with the world’s leading type foundries to bring thousands of beautiful fonts to designers every day.
nl: TypeKit werkt samen met 's werelds grootste Type Foundries om ontwerpers elke dag duizenden prachtige lettertypes te bieden.

en: Typography
nl: Typografie

en: UI Color
nl: UI-kleur

en: UI Hover Color
nl: UI hoveren-kleur

en: URL Field
nl: URL-veld

en: URL Format
nl: URL-indeling

en: Underline
nl: Onderstreept

en: Undo
nl: Ongedaan maken

en: Unknown
nl: Onbekend

en: Unknown error.
nl: Onbekende fout.

en: Unlink
nl: Ontkoppel

en: Unlink Widget
nl: Ontkoppel widget

en: Unlink from global
nl: Ontkoppelen van globaal

en: Unlock More Features
nl: Ontgrendel meer functies

en: Unmarked Color
nl: Ongemarkeerde kleur

en: Unmarked Style
nl: Ongemarkeerde stijl

en: Unread
nl: Ongelezen

en: Unsupported
nl: Niet ondersteund

en: Up
nl: Omhoog

en: Update
nl: Bijwerken

en: Update Cart
nl: Winkelwagen bijwerken

en: Update Cart Automatically
nl: Winkelwagen automatisch bijwerken

en: Update Cart Button
nl: Winkelwagen bijwerken-knop

en: Update Date:
nl: Datum geüpdatet:

en: Update Font Type
nl: Lettertypesoort updaten

en: Update Now
nl: Nu updaten

en: Update Shipping Button
nl: Verzending bijwerken-knop

en: Update the Elementor plugin to reactivate the Elementor Pro plugin.
nl: Update de Elementor plugin om de Elementor Pro plugin opnieuw te activeren.

en: Update to the latest version of Elementor to enjoy new features, better performance and compatibility.
nl: Update naar de nieuwste versie van Elementor om te genieten van nieuwe functies, betere prestaties en compatibiliteit.

en: Update your website’s content and design using Elementor Pro’s professional widgets and features for any need.
nl: Update je site's inhoud en ontwerp met de professionele widgets en functies van Elementor Pro voor elke behoefte.

en: Updated At
nl: Geüpdatet op

en: Updated At GMT
nl: Geüpdatet op GMT

en: Updates to the cart (e.g., a removed item) via Ajax. The cart will update without refreshing the whole page.
nl: Wijzigingen aan de winkelwagen (bijv. een verwijderd item) via AJAX. De winkelwagen wordt bijgewerkt zonder dat de hele pagina wordt vernieuwd.

en: Upgrade Now
nl: Nu upgraden

en: Upgrade now
nl: Nu upgraden

en: Upgrade to Elementor Pro Advanced to get the %s widget as well as additional professional and ecommerce widgets.
nl: Upgrade naar Elementor Pro Advanced om de %s widget en extra professionele en e-commerce widgets te verkrijgen.

en: Upgrade to Elementor Pro Advanced to get the Display Conditions feature as well as additional professional and ecommerce widgets
nl: Upgrade naar Elementor Pro Advanced om de weergave voorwaarden functie en extra professionele en e-commerce widgets te verkrijgen

en: Upgrade your subscription to customize these and much more.
nl: Upgrade je abonnement om dit en nog veel meer aan te passen.

en: Upload JSON File
nl: Upload JSON-bestand

en: Upload an icon set to publish.
nl: Upload een iconenset om te publiceren.

en: Upload directory is not writable or does not exist.
nl: Uploadmap is niet schrijfbaar of bestaat niet.

en: Upload font .%s file
nl: Upload lettertype .%s bestand

en: Upload your card in .vcf format
nl: Upload je visitekaartje in .VCF formaat

en: Uploading JSON or ZIP files from unknown sources can be harmful and put your site at risk. For maximum safety, upload only JSON or ZIP files from trusted sources.
nl: Uploaden van JSON- of ZIP-bestanden van onbekende bronnen kan schadelijk zijn en je site in gevaar brengen. Upload voor maximale veiligheid alleen JSON- of ZIP-bestanden van betrouwbare bronnen.

en: Uploading&hellip;
nl: Uploaden&hellip;

en: Uploads you receive via link are stored on your server. However, uploads via attachment won't be saved on your server, and under Submissions
nl: Uploads die je ontvangt via een link worden opgeslagen op je server. Uploads via bijlagen worden echter niet op je server opgeslagen en onder Inzendingen

en: Use %1$scustom CSS%3$s to style your content or add %2$sthe "selector" prefix%3$s to target specific elements.
nl: Gebruik %1$saangepaste CSS%3$s om je inhoud te stylen of voeg %2$shet "selector" voorvoegsel%3$s toe om specifieke elementen aan te pakken.

en: Use %s widget and dozens more pro features to extend your toolbox and build sites faster and better.
nl: Gebruik %s widget en tientallen andere pro functies om je gereedschapskist uit te breiden en sneller en beter sites te bouwen.

en: Use Custom Code to create sophisticated custom interactions to engage visitors
nl: Gebruik aangepaste code om geavanceerde aangepaste interacties te maken om bezoekers te betrekken

en: Use the letters: %s
nl: Gebruik de letters: %s

en: Use them on your live site - not while testing.
nl: Gebruik ze op je live site - niet tijdens het testen.

en: Use this field to set a custom API Key for the current form
nl: Gebruik dit veld om een aangepaste API-sleutel in te stellen voor het huidige formulier

en: Use this field to set a custom API URL for the current form
nl: Gebruik dit veld om een aangepaste API URL in te stellen voor het huidige formulier

en: Use this setting to skip over posts (e.g. '2' to skip over 2 posts).
nl: Gebruik deze optie om berichten over te slaan (bijvoorbeeld '2' om 2 berichten over te slaan).

en: User
nl: Gebruikers

en: User Agent
nl: User agent

en: User Agent:
nl: User agent:

en: User ID
nl: Gebruiker ID

en: User IP
nl: Gebruiker IP

en: User IP:
nl: Gebruiker IP:

en: User Info
nl: Gebruikersinfo

en: User Meta
nl: Gebruikersmeta

en: User Name:
nl: Gebruikersnaam:

en: User Profile Picture
nl: Gebruiker profielfoto

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: Username Label
nl: Gebruikersnaam label

en: Username Placeholder
nl: Gebruikersnaam plaatshouder

en: Username or Email Address
nl: Gebruikersnaam of e-mailadres

en: Using the Anchor offset may require you to adjust the offset of other sticky elements. %1$s Learn more %2$s
nl: Als je de anker offset gebruikt, moet je mogelijk de offset van andere sticky elementen aanpassen. %1$s Leer meer %2$s

en: Validate API Key
nl: API-sleutel valideren

en: Validate Kit ID
nl: Valideer Kit ID

en: Validate Live API Key
nl: Live API-sleutel valideren

en: Validate Test API Key
nl: Test API-sleutel valideren

en: Variable
nl: Variabel

en: Variable Fonts
nl: Variabele lettertypes

en: Variations
nl: Variaties

en: Vertical
nl: Verticaal

en: Vertical Align
nl: Verticaal uitlijnen

en: Vertical Links
nl: Verticale links

en: Vertical Orientation
nl: Verticale oriëntatie

en: Vertical Padding
nl: Verticale padding

en: Vertical Position
nl: Verticale positie

en: Vertical Scroll
nl: Verticaal scrollen

en: Video Count
nl: Video aantal

en: Video Link
nl: Video link

en: Video Playlist
nl: Video afspeellijst

en: Video Position
nl: Video positie

en: Video Width
nl: Video breedte

en: Videos
nl: Video's

en: View
nl: Bekijken

en: View Cart
nl: Bekijk winkelwagen

en: View Elementor Pro Changelog
nl: Bekijk Elementor Pro wijzigingenlog

en: View Font
nl: Bekijk lettertype

en: View Icon
nl: Bekijk icoon

en: View Live Site
nl: Bekijk live-site

en: View Site
nl: Bekijk site

en: Visible only if selected step type contains "Icon"
nl: Alleen zichtbaar als geselecteerd stappentype "Icoon" bevat

en: Visitor
nl: Bezoeker

en: Visitor Time
nl: Bezoekerstijd

en: Want to activate this website by a different license?
nl: Wil je deze site activeren met een andere licentie?

en: Want to continue using Pro to build your website? Choose the plan that's right for you!
nl: Wil je Pro blijven gebruiken om je site te bouwen? Kies het plan dat bij je past!

en: Want to deactivate the license for any reason?
nl: Wil je de licentie, om wat voor reden dan ook, deactiveren?

en: Want to give access only to content?
nl: Wil je alleen toegang geven tot inhoud?

en: Want to keep creating secure and high-performing websites? Renew your subscription to regain access to all of the Elementor Pro widgets, templates, updates & more
nl: Wil je veilige en goed presterende sites blijven maken? Verleng je abonnement en krijg toegang tot alle widgets, templates, updates en meer van Elementor Pro

en: Want to learn more about Elementor library?
nl: Wil je meer leren over de Elementor bibliotheek?

en: Want to save this as your cart page?
nl: Wil je dit opslaan als je winkelwagenpagina?

en: Want to save this as your checkout page?
nl: Wil je dit opslaan als je afrekenpagina?

en: Want to save this as your my account page?
nl: Wil je dit opslaan als je mijn accountpagina?

en: Want to save this as your purchase summary page?
nl: Wil je dit opslaan als je aankoopoverzicht pagina?

en: Warning
nl: Waarschuwing

en: Warning: JSON or ZIP files may be unsafe
nl: Waarschuwing: JSON- of ZIP-bestanden kunnen onveilig zijn

en: Warning: Please backup your database before making the rollback.
nl: Waarschuwing: maak een back-up van je database voordat je de terugdraaiing uitvoert.

en: Watched Icon
nl: Bekeken icoon

en: We are experiencing technical difficulties on our end. Please try again to reconnect.
nl: We ondervinden technische problemen aan onze kant. Probeer opnieuw om opnieuw verbinding te maken.

en: We couldn’t submit your responses because they seem like spam.
nl: We konden je reacties niet versturen omdat ze op spam lijken.

en: We noticed that you already applied %s with the same condition.
nl: We hebben gemerkt dat je %s al hebt toegepast met dezelfde voorwaarde.

en: We're here for you
nl: We zijn er voor jou

en: Website
nl: Site

en: Wednesday
nl: Woensdag

en: Weekly
nl: Wekelijks

en: Weeks
nl: Weken

en: Weight
nl: Gewicht

en: Welcome to Elementor Pro!
nl: Welkom bij Elementor Pro!

en: What action the user needs to do for the popup to open.
nl: Welke actie de gebruiker moet uitvoeren om de popup te openen.

en: What is a 404 page template?
nl: Wat is een 404-pagina template?

en: What is a Products Archive Template?
nl: Wat is een productenarchief template?

en: What is a Single Product Template?
nl: Wat is een enkelvoudig product template?

en: What is a footer template?
nl: Wat is een footer template?

en: What is a header template?
nl: Wat is een header template?

en: What is a loop?
nl: Wat is een loop?

en: What is a search results template?
nl: Wat is een zoekresultaten template?

en: What is a single page template?
nl: Wat is een enkelvoudige pagina template?

en: What is a single post template?
nl: Wat is een enkelvoudig bericht template?

en: What is an archive template?
nl: Wat is een archief template?

en: When arriving from specific URL
nl: Bij aankomst vanaf een specifieke URL

en: Where Do You Want to Display Your Code?
nl: Waar wil je je code weergeven?

en: Where do you want to display your %s?
nl: Waar wil je je %s weergeven?

en: Where do you want to display your template?
nl: Waar wil je je template weergeven?

en: Whole Box
nl: Volledig vak

en: Whole Slide
nl: Gehele slide

en: Widget Width
nl: Widget breedte

en: Width
nl: Breedte

en: With the new Theme Builder you can visually manage every part of your site intuitively, making the task of designing a complete website that much easier
nl: Met de nieuwe Thema bouwer kun je elk onderdeel van je site intuïtief visueel beheren, waardoor het ontwerpen van een complete site een stuk eenvoudiger wordt

en: Within
nl: Binnen

en: Wobble
nl: Wiebelen

en: Woo - Products-
nl: Woo - Producten-

en: Woo - Single Elements
nl: Woo - Enkelvoudige elementen

en: WooCommerce Breadcrumbs
nl: WooCommerce broodkruimels

en: WooCommerce Notices
nl: WooCommerce meldingen

en: WooCommerce Pages
nl: WooCommerce pagina's

en: Word Wrap
nl: Woordomloop

en: WordPress Menu
nl: WordPress menu

en: Would you like to save the changes you've made?
nl: Wil je de wijzigingen die je hebt aangebracht opslaan?

en: X Anchor Point
nl: X-ankerpunt

en: Y Anchor Point
nl: Y-ankerpunt

en: Yahoo Calendar
nl: Yahoo Agenda

en: Year: %s
nl: Jaar: %s

en: Yearly
nl: Jaarlijks

en: Yes
nl: Ja

en: Yesterday
nl: Gisteren

en: You Haven’t Saved Templates Yet.
nl: Je hebt nog geen templates opgeslagen.

en: You are Logged in as %1$s (%2$sLogout%3$s)
nl: Je bent ingelogd als %1$s (%2$sUitloggen%3$s)

en: You are connected to Facebook App %1$s, %2$sChange App%3$s
nl: Je bent verbonden met Facebook App %1$s, %2$sVerander App%3$s

en: You are currently editing a Search Form Widget in its old version. Any new Search widget dragged into the canvas will be the new Search widget, with the improved search capabilities.
nl: Je bewerkt momenteel een zoekformulier-widget in de oude versie. Elke nieuwe zoek-widget die naar het canvas wordt gesleept zal de nieuwe zoek-widget zijn, met de verbeterde zoekmogelijkheden.

en: You are not autorized to view this Note. Please contact your admin.
nl: Je bent niet gemachtigd om deze notitie te bekijken. Neem contact op met je beheerder.

en: You are using %1$s set in the %2$sIntegrations Settings%3$s.
nl: Je gebruikt %1$s ingesteld in de %2$sIntegratie instellingen%3$s.

en: You can also set a different %s by choosing "Custom".
nl: Je kunt ook een andere %s instellen door “Aangepast” te kiezen.

en: You can create multiple footers, and assign each to different areas of your site.
nl: Je kan meerdere footers maken en deze aan verschillende delen van je site toewijzen.

en: You can create multiple headers, and assign each to different areas of your site.
nl: Je kan meerdere headers maken en ze elk aan verschillende delen van je site toewijzen.

en: You can create multiple products archive templates, and assign each to different categories of products. This gives you the freedom to customize the appearance for each type of product being shown.
nl: Je kunt meerdere archief templates voor producten maken en ze elk aan verschillende productcategorieën toewijzen. Dit geeft je de vrijheid om het uiterlijk aan te passen voor elk type product dat wordt getoond.

en: You can create multiple single page templates, and assign each to different areas of your site.
nl: Je kan meerdere enkelvoudige pagina templates maken en elk aan een ander deel van je site toewijzen.

en: You can create multiple single post templates, and assign each to a different category.
nl: Je kunt meerdere enkelvoudige berichten templates maken en ze elk aan een andere categorie toewijzen.

en: You can create multiple single product templates, and assign each to different types of products, enabling a custom design for each group of similar products.
nl: Je kunt meerdere enkelvoudige product templates maken en ze elk toewijzen aan verschillende soorten producten, zodat je voor elke groep gelijksoortige producten een aangepast ontwerp kunt maken.

en: You can customize the message if there are no results for the search term.
nl: Je kunt het bericht aanpassen als er geen resultaten zijn voor de zoekterm.

en: You can easily control the layout and design of the Search Results page with the Search Results template, which is simply a special archive template just for displaying search results.
nl: Je kunt de lay-out en het ontwerp van de zoekresultaten pagina eenvoudig beheren met het zoekresultaten template, wat eenvoudigweg een speciale archief template is voor het weergeven van zoekresultaten.

en: You can only add the Notices widget once per page.
nl: Je kunt de meldingen widget maar één keer per pagina toevoegen.

en: You can upload only %d file. | You can upload up to %d files.
nl[0]: Je kan alleen %d bestand uploaden.
nl[1]: Je kan maximaal %d bestanden uploaden.

en: You have not entered a valid secret key for this environment, Please add a valid secret key
nl: Je hebt geen geldige geheime sleutel ingevoerd voor deze omgeving. Voeg een geldige geheime sleutel toe

en: You may also like...
nl: Dit vind je misschien ook leuk…

en: You may be interested in...
nl: Je bent misschien geïnteresseerd in…

en: You must include the %1$s widget in your template (%2$s), in order for Elementor to work on this page.
nl: Je moet de %1$s widget opnemen in je template (%2$s), zodat Elementor werkt op deze pagina.

en: You need an active Elementor Pro license
nl: Je hebt een actieve Elementor Pro licentie nodig

en: You need at least one WooCommerce order to preview the order here.
nl: Je hebt ten minste één WooCommerce bestelling nodig om de bestelling hier voor te vertonen.

en: You'll be able to add this global widget to multiple areas on your site, and edit it from one single place.
nl: Je zal deze globale widget kunnen toevoegen aan meerdere gebieden op je site en kunnen bewerken vanaf één plaats.

en: You're connected as %s.
nl: Je bent verbonden als %s.

en: You're not using Elementor Pro yet!
nl: Je gebruikt Elementor Pro nog niet!

en: You've updated your cart page.
nl: Je hebt je winkelwagenpagina geüpdatet.

en: You've updated your checkout page.
nl: Je hebt je afrekenpagina geüpdatet.

en: You've updated your my account page.
nl: Je hebt je mijn accountpagina geüpdatet.

en: You've updated your summary page.
nl: Je hebt je overzicht pagina geüpdatet.

en: YouTube or Vimeo link
nl: YouTube of Vimeo link

en: Your Elementor Pro license has expired.
nl: Je Elementor Pro licentie is verlopen.

en: Your Elementor Pro license is about to expire. Renew now and get an exclusive, time-limited %s discount.
nl: Je Elementor Pro licentie is bijna verlopen. Verleng nu en ontvang een exclusieve, tijd beperkte %s korting.

en: Your Elementor Pro license is about to expire. Renew now and get updates, support, Pro widgets & templates for another year.
nl: Je Elementor Pro licentie is bijna verlopen. Verleng nu en ontvang nog een jaar lang updates, ondersteuning, Pro widgets & templates.

en: Your Elementor Pro license is inactive. To access premium Elementor widgets, templates, support & plugin updates activate your Pro license.
nl: Je Elementor Pro licentie is inactief. Activeer je Pro licentie om toegang te krijgen tot premium Elementor widgets, templates, ondersteuning en plugin-updates.

en: Your Elementor Pro subscription has expired. Renew it now to regain access to the Pro features that elevate your website.
nl: Je Elementor Pro abonnement is verlopen. Verleng het nu om toegang te krijgen tot de Pro functies die je site verbeteren.

en: Your Fontello, IcoMoon or Fontastic .zip file
nl: Je Fontello, IcoMoon of Fontastic .zip-bestand

en: Your Global Widget is locked
nl: Je globale widget is vergrendeld

en: Your License Is Inactive
nl: Je licentie is inactief

en: Your License Key
nl: Je licentiesleutel

en: Your License Will Expire in %s.
nl: Je licentie verloopt over %s.

en: Your Order
nl: Jouw bestelling

en: Your Site's Global Parts
nl: De globale onderdelen van je site

en: Your cart is currently empty.
nl: Je winkelwagen is momenteel leeg.

en: Your comment is awaiting moderation.
nl: Je reactie wacht op moderatie.

en: Your license is invalid for this domain. Please check your key again.
nl: Je licentie is ongeldig voor dit domein. Controleer je sleutel opnieuw.

en: Your license is missing. Please check your key again.
nl: Je licentie ontbreekt. Controleer je sleutel opnieuw.

en: Your license key should look something like this: %s
nl: Je licentiesleutel zou er ongeveer zo uit moeten zien: %s

en: Your submission failed because of a server error.
nl: Je inzending is mislukt vanwege een serverfout.

en: Your submission failed because of an error.
nl: Je inzending is mislukt vanwege een fout.

en: Your submission failed because the form is invalid.
nl: Je inzending is mislukt omdat het formulier ongeldig is.

en: Your submission was successful.
nl: Je inzending was succesvol.

en: Your template was imported
nl: Je template is geïmporteerd

en: Your trial expires in %s
nl: Je proefperiode verloopt over %s

en: Your trial has expired
nl: Je proefperiode is verlopen

en: Your trial has expired. Miss your favorite Elementor Pro features?
nl: Je proefversie is verlopen. Mis je jouw favoriete Elementor Pro functies?

en: Zip
nl: Postcode

en: Zoom Direction
nl: Zoomrichting

en: Zoom In
nl: Inzoomen

en: Zoom Out
nl: Uitzoomen

en: global
nl: globaal

en: https://your-link.com
nl: https://jouw-link.com

en: https://your-webhook-url.com
nl: https://jouw-webhook-url.com

en: import
nl: importeren

en: key|value
nl: sleutel|waarde

en: of
nl: van

en: or
nl: of

en: post
nl: bericht

[ctx: post format archive title]
en: Galleries
nl: Galerijen

[ctx: post format archive title]
en: Images
nl: Afbeeldingen

[ctx: post format archive title]
en: Statuses
nl: Statussen

[ctx: post format archive title]
en: Videos
nl: Video's

en: reCAPTCHA V3 validation failed, suspected as abusive usage
nl: reCAPTCHA V3-validatie mislukt, vermoedelijk misbruik

en: shipping fee
nl: verzendkosten

en: terms and conditions
nl: algemene voorwaarden

en: {number} Responses
nl: {number} antwoorden
